Mocny makijaż oka. Jak wykonać go krok po kroku, by wyglądać dobrze?

Mocny makijaż oka sprawdza się niemal u każdej kobiety. Do doskonała opcja na większe wyjścia, a także na co dzień, jeśli lubimy mocny makijaż. Jak wykonać krok po kroku mocny makijaż oka i o czym należy pamiętać? Wyjaśniamy.

Mocny makijaż oka dodaje kobiecie tajemniczości i podkreśla oczy. Decydując się jednak na taki makijaż, należy pamiętać, że akcent stawiamy tylko na jeden element. Przy intensywnie pomalowanych oczach, usta pozostawiamy w neutralnym kolorze - w innym wypadku cały makijaż może wydawać się zbyt przesadzony. 

Zobacz wideo Malowanie cieniami dla opornych

Mocny makijaż oka krok po kroku

Każdy dobry makijaż należy zacząć od pielęgnacji skóry. Odpowiednie oczyszczenie, tonizowanie i lekki krem nawilżający sprawią, że makijaż będzie ładnie się prezentował i w dodatku dłużej się utrzyma. Po takim przygotowaniu cery, możemy przejść do wykonywania makijażu.

  1. Nałóż podkład (dobrany do koloru cery) za pomocą gąbeczki na całą twarz przeciągając nieco na szyję, by przypadkiem się nie odcinał.
  2. Następnie, korektorem (jaśniejszym o ton od podkładu) rozświetl okolicę pod okiem wklepując go również gąbeczką.
  3. Całość utrwal pudrem transparentnym przy pomocy puchatego pędzla.
  4. Brwi podkreśl kredką i żelem dyscyplinującym - to one stanowią ramę dla oka.
  5. Na całą powiekę nałóż jasny beżowy cień .
  6. Za pomocą mniejszego i bardziej precyzyjnego pędzelka tuż nad linią rzęs i w zewnętrzny kącik nanieś cień w kolorze ciemnego brązu - im bliżej zewnętrznego kącika oczu, tym kreska powinna być grubsza. Tym samym cieniem podkreśl dolną powiekę, malując linię od połowy oka do zewnętrznego kącika, a wszystkie linie rozblenduj puchatym pędzelkiem.
  7. Na środek powieki nałóż błyszczący cień lub pigment w kolorze złotego brązu
  8. W wewnętrzny kącik nałóż jasny, rozświetlający cień.
  9. Na koniec wytuszuj rzęsy maskarą i doklej sztuczne kępki lub rzęsy na pasku.
  10. Mocny makijaż oka gotowy!
Więcej o: