Czarne mydło - najlepszy kosmetyk dla skóry kłopotliwej?

Czarne mydło to jeden z najpopularniejszych naturalnych kosmetyków. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku skóry kłopotliwej. Poznaj właściwości czarnego mydła i dowiedz się, jakie może być jego zastosowanie.

Czarne mydło to kosmetyk, który doceniany jest od lat w kosmetyce. Jego liczne właściwości sprawiają, że Polki coraz chętniej sięgają po ten produkt w codziennej pielęgnacji

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać wieczorna rutyna w przypadku cery dojrzałej?

Czarne mydło - rodzaje

Warto na samym początku zaznaczyć, że możemy spotkać się z różnymi rodzajami czarnego mydła. W ofercie znajdziecie m.in. nieforemne bryłki, regularne kostki, a także produkty w postaci gęstej pasty żelowej. Łączy je ciemna kolorystyka. Często nie jest to jednak czysta czerń, a różne odcienie brązu. 

Czarne mydło - cenne właściwości i cena

Jakimi właściwościami wyróżnia się ten produkt? Jest to doskonały kosmetyk w przypadku pielęgnacji skóry kłopotliwej. Czarne mydło wykazuje właściwości:

  • nawilżające;
  • odżywcze;
  • regenerujące;
  • antybakteryjne.

Dodatkowo stosowane regularnie może zredukować przebarwienia. Warto więc zaopatrzyć się w ten produkt, jeśli stosowane do tej pory metody nie przyniosły oczekiwanych skutków. Cena czarnego mydła waha się zazwyczaj w przedziale od ośmiu do trzydziestu złotych. 

Czarne mydło - opinie

Które czarne mydła dostępne na polskim rynku są najpopularniejsze? Najlepszymi opiniami w sieci mogą pochwalić się czarne mydła marek: Nacomi, Aleppo, Natura Siberica, Babuszka Agafia.

Czarne mydło na włosy

Czy czarne mydło możemy stosować na włosy? To dosyć kontrowersyjna kwestia. Mimo że wiele osób uważa, że jest to kosmetyk bardzo uniwersalny i będzie skuteczny także w takiej pielęgnacji, nie brakuje głosów przeciwnych. Powód? Często środki tego typu mają pH zasadowe i wykazują bardzo mocne działanie. Przez to nie do końca nadają się mycia skóry głowy. 

Więcej o: