Perfekcyjna kreska a eyeliner: który produkt wybrać?

Eyeliner pięknie potrafi wydobyć głębię spojrzenia. Jest to jednak kosmetyk, który wymaga osiągnięcia wprawy w posługiwaniu się nim.

Eyeliner: jak używać, by uzyskać niepowtarzalny efekt?

Jak malować oczy eyelinerem 50? Przede wszystkim ostrożnie i z rozwagą. Ten kosmetyk wymaga wprawnej ręki, która z wyczuciem poprowadzi kreskę. Bez obaw. Każda kobieta jest w stanie w domowym zaciszu opanować sztukę posługiwania się eyelinerem i rysowania perfekcyjnych prostych. Wymaga to jednak zaczerpnięcia odrobiny wiedzy, a także zaopatrzenia się w odpowiedni dla początkujących produkt.

Zastanawiasz się jak namalować kreskę eyelinerem, aby wyglądała jak wykonana przez fachową makijażystkę? Otóż należy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Przed rozpoczęciem zabiegu, warto obejrzeć w internecie fachowe porady, gdzie kosmetyczki zdradzają swoje sposoby na to, jak zrobić kreskę eyelinerem 50.
  2. Kiedy już będziesz gotowa do wykonania makijażu, przygotuj swoją powiekę. Oczyść ją starannie, a następnie nałóż bazę, która utrwali makijaż.
  3. Jeżeli pierwszy raz malujesz kreskę lub zwyczajnie nie masz pewności, co do jej wykonania, warto zastosować metodę kropek. Oznacza to, że na całej długości powieki, na której ma przebiegać linia, narysuj malutkie kropki, które wyznaczą jej kierunek.
  4. Maluj prostą od zewnętrznego kącika oka w kierunku nasady nosa.
  5. Jeśli kreska jest miejscami zbyt gruba, spróbuj delikatnie usunąć nadmiar kosmetyku używając patyczka kosmetycznego.
  6. Po wytuszowaniu rzęs, oceń czy kreski są symetryczne i czy kończą się w tej samej okolicy po obu stronach. 
Zobacz wideo Jak nakładać cienie?

Eyeliner: jaki najlepszy dla początkujących?

Eyeliner to produkt, który w pewnym sensie zastąpił kredki do oczu. Zawdzięcza to swojej trwałości i precyzji wykonywania kresek, nieporównywalnej do zwykłych ołówków do makijażu. Niemniej jednak posługiwanie się nim wydaje się trudniejsze. Jak zrobić kreskę eyelinerem 390? Otóż, nie jest to takie trudne, jeśli dobierzemy odpowiedni typ kosmetyku, którym będzie nam się wygodnie posługiwać. Na rynku dostępne są:

  • eyeliner w pisaku - jest to najlepsza propozycja dla rozpoczynających swoją przygodę z tego typu kosmetykiem. Jak zrobić kreskę eyelinerem w pisaku 70? Wystarczy jedno szybkie pociągnięcie wzdłuż powieki, by cieszyć się dobrym efektem. Wadą tego produktu jest to, że dość szybko wysycha, a jego kolor traci intensywność;
  • eyeliner w sztyfcie - podobnie do tego w pisaku, jest łatwy w aplikacji, jednak jego napigmentowanie pozostawia wiele do życzenia;
  • eyeliner żelowy - to najtrudniejszy "w obsłudze" produkt. Szybko schnie, co uniemożliwia poprawki, ma pędzelek, którym można nadawać kresce różne grubości, co zwłaszcza w  przypadku początkujących bywa kłopotliwe do opanowania. Oferuje za to maksymalną trwałość, ale także wydajność i głębię koloru;
  • eyeliner z pędzelkiem - ma bardziej wodnistą konsystencję niż żelowy, przez co sprawia również trudności paniom z małym doświadczeniem w malowaniu. 

Eyeliner z drogerii, który oferuje najlepszą jakość w przystępnej cenie?

Nie jest to proste pytanie. Jak w przypadku większości kosmetyków konieczne jest wypróbowanie kilku produktów, które pozwolą zauważyć chociażby różnicę między tym jak malować eyelinerem 70, a jak narysować kreskę eyelinerem 90. Na początek nie warto inwestować w bardzo drogi kosmetyk, gdyż może się okazać, że nie podołasz sztuce robienia perfekcyjnych kresek lub zwyczajnie będziesz się źle czuć w takim makijażu. Z drugiej strony wybór taniego kosmetyku też nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż przeważnie idąca w parze z niską ceną, przeciętna jakość, może skutecznie zniechęcić cię do tego produktu. Warto więc celować w artykuły znanych i sprawdzonych marek makijażowych dostępne w drogeriach w przystępnych cenach. 

Zobacz też: Jak narysować idealne kreski eyelinerem?

Więcej o: