Makijaż smokey eyes dla blondynek. Podpowiadamy, jak wykonać go krok po kroku

Makijaż smokey eyes dla blondynek najlepiej wygląda w kolorach brązu. Przydymione oko w takich odcieniach idealnie współgra z jasną karnacją blondynek. Jak wykonać taki makijaż krok po kroku? Podpowiadamy!

Makijaż smokey eyes dla blondynek - zasady

To nieprawda, że makijaż smokey eyes nie nadaje się dla blondynek. Kobiety o jasnych włosach oraz cerze również mogą pozwolić sobie na mocniejsze podkreślenie urody. Wystarczy, że zastosują kilka zasad. Wykonując makijaż smokey eye należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością kolorów. Na początek u blondynek najlepiej sprawdzą się brązy połączone z odcieniami złota. Ponadto ważne, aby zadbać o cerę - taki makijaż wymaga zastosowania dobrego podkładu, który wyrówna koloryt i długo utrzyma się na twarzy. Jeśli chodzi o usta, najlepiej postaw na neutralne odcienie nude, dzięki czemu całość nie będzie przesadzona.

Makijaż smokey eyes dla blondynek - jak wykonać krok po kroku?

Przy wykonywaniu smokey eyes najlepiej zacząć od wykonywania makijażu oka, a następnie pozostałych kroków. Dzięki temu, nawet jeśli cienie osypią się na policzku, będzie można je z łatwością zetrzeć, nie psując nałożonego podkładu.

  1. Na powieki nałóż odrobinę bazy pod cienie lub korektora, dzięki czemu przedłużysz trwałość cieni i wzmocnisz ich intensywność.
  2. Zacznij od jasnego, beżowego cienia i nałóż go na całą powiekę ruchomą.
  3. Następnie, nieco ciemniejszym cieniem zaznacz załamanie powieki - puchatym pędzelkiem rozetrzyj granice, a kolor z zewnętrznego kącika przeciągnij na dolną powiekę.
  4. Najciemniejszym podkreśl zewnętrzny kącik i wyciągnij go lekko ku górze. Ten sam cień nałóż także na zewnętrzną część dolnej powieki i puchatym pędzelkiem połącz z górną powieką.
  5. Rozetrzyj cienie tak, by granice między nimi były niewidoczne.
  6. W wewnętrzny kącik nałóż jasny, rozświetlający cień.
  7. Na środek powieki (górnej i dolnej) możesz nałożyć błyszczący pigment w pasującym kolorze.
  8. Następnie wytuszuj i doklej sztuczne rzęsy i przejdź do wykonywania reszty makijażu.
Zobacz wideo Kolorowe smokey eye, które wykonasz z łatwością
Więcej o: