Samoopalacz - wszystko, co musisz o nim wiedzieć, zanim go nałożysz

Samoopalacz to produkt, dzięki któremu możemy cieszyć się idealną opalenizną przez cały rok. Jednak, aby samoopalacz wyglądał dobrze na skórze, należy przestrzegać kilku zasad. Oto, co musisz wiedzieć przed nałożeniem samoopalacza.

Obecnie, coraz więcej kobiet rezygnuje z wystawiania ciała na szkodliwe promienie słoneczne i decyduje się na stosowanie samoopalacza. Nie da się ukryć, że jest to znacznie szybsze i zdrowsze rozwiązanie. Jednak, aby taka opalenizna wyglądała dobrze, trzeba odpowiednio przygotować ciało, dobrać odpowiedni kolor samoopalacza do karnacji i przestrzegać kilku zasad. 

Zobacz wideo Jak zrobić domowy peeling do ust

Samoopalacz - jak przygotować ciało do jego aplikacji?

Przed użyciem samoopalacza należy wykonać dokładny peeling całego ciała produktem, który pozbawiony jest olejków. Im gładsza skóra, tym bardziej równomierna będzie opalenizna. Szczególną uwagę należy zwrócić na łokcie, stopy i kolana, które po peelingu należy nawilżyć balsamem lub kremem, który nie pozostawia tłustej warstwy.

Jak nakładać samoopalacz?

W zależności od rodzaju produktu, powinno się go aplikować według opisu na produkcie. Zazwyczaj jednak, samoopalacz nakładamy okrężnymi ruchami tak, by nie powstały żadne smugi. Po nałożeniu należy umyć ręce. Samoopalacz pozostawiamy na czas wyznaczony na produkcie, a następnie zmywamy.

Ranking samoopalaczy?

Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze produkty do opalania. Oto najczęściej używane samoopalacze wśród dziewczyn w internecie:

  • Revitasun Tannig Spray
  • St. Tropez
  • Fake Bake
  • NKD SKN
  • St Moriz Professional Self Tanning Mousse

Jak zmyć samoopalacz? 

Jak zmyć samoopalacz z rąk i nóg, kiedy chcemy pozbyć się opalenizny? W tym celu można zastosować specjalne produkty, które przeznaczone są do usuwania opalenizny. Jeśli natomiast nie posiadamy takiego produktu, można wykonać peeling, który złuszczając naskórek pomoże usunąć pozostałości samoopalacza.

Więcej o: