Ciemny makijaż oczu krok po kroku. To łatwiejsze niż myślisz [WIDEO]

Ciemny makijaż oczu to doskonałe rozwiązanie m.in. na uroczyste wyjścia, spotkania towarzyskie i różne imprezy. Mamy dla was prostą instrukcję krok po kroku, z której dowiecie się, jak go wykonać.

Warto przede wszystkim podkreślić fakt, że nie każda z nas dobrze czuje się w ciemnym makijażu oczu. Dlatego radzimy, by wcześniej przetestować go w warunkach domowych. Jeśli będziecie czuły się w nim komfortowo, możecie śmiało wyjść tak na imprezę czy spotkanie towarzyskie. 

Ciemny makijaż oczu - co będzie potrzebne?

Czego potrzebujesz? To oczywiście cienie do powiek (najlepiej cztery: cielisty, szary, czarny, błyszczący: złoty lub srebrny). Oprócz tego przydadzą się także:

  • czarny eyeliner;
  • czarny tusz do rzęs;
  • baza pod cienie do powiek.

Jednym z najmodniejszych rozwiązań w makijażu w ostatnim czasie są sztuczne rzęsy. Wiele kobiet jednak obawia się tej metody. Okazuje się jednak, że jest to bardzo proste. Z naszego filmu dowiesz się, jak przykleić rzęsy na pasku. 

Zobacz wideo Jak przykleić rzęsy na pasku?

Ciemny makijaż oczu krok po kroku

Jak wykonać ciemny makijaż oczu? Najpierw nanieś na twarz produkty pielęgnacyjne. Odczekaj około 15 minut. Następnie na powieki zaaplikuj sprawdzoną bazę pod cienie. Ten produkt nie tylko wydłuży trwałość kosmetyków, ale także wzmocni ich kolor. 

 

Następnie nanieś na całą powiekę cielisty cień, a na jej załamanie zaaplikuj szary. Po dokładnym rozblendowaniu na zewnętrzny kącik oka nałóż czarny cień. Z kolei na ruchomą powiekę (na jej środkową i wewnętrzną część) nanieś błyszczący cień - złoty lub srebrny.

Nie zapomnij także o dolnej powiece. Od jej zewnętrznej części do mniej więcej połowy zaaplikuj szary cień. Z kolei na jej dalszą część nałóż złoto lub srebro. Doskonałym uzupełnieniem takiego makijażu będzie czarna kreska wykonana eyelinerem. Nie umiesz aplikować cieni? To łatwiejsze niż ci się wydaje! Poznaj sposób z naszego wideo >>

Przeczytaj także:

Więcej o: