Pielęgnacja twarzy - kroki. W jakiej kolejności nakładać produkty, by skutecznie działały

Chcesz cieszyć się nawilżoną, jędrną i idealną cerą bez niedoskonałości? Oprócz odpowiednio dobranej pielęgnacji, niezwykle istotna jest kolejność nakładanych kosmetyków. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy i poszczególne kroki?
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna stać się swoistym rytuałem każdej kobiety. Dbanie o skórę ma ogromne znaczenie dla jej obecnej, a także przyszłej kondycji. Jeśli chcesz długo cieszyć się młodym wyglądem i idealną cerą, warto każdego dnia poświęcić jej trochę czasu. Dbanie o skórę zaczyna się od oczyszczania, które wykonujemy zarówno wieczorem, jak i rano. Następnie przychodzi czas na nakładanie kosmetyków. Nie wystarczy jednak nałożyć je byle jak. Pielęgnacja twarzy ma bowiem swoje prawidłowe kroki. 

Pielęgnacja twarzy - kroki

Oczyszczanie twarzy - demakijaż oraz oczyszczenie twarzy jest niezwykle istotne. Popularne ostatnio jest dwuetapowe oczyszczanie olejem oraz żelem na bazie wody, co pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Niedokładne oczyszczanie sprzyja zapychaniu porów oraz tworzeniu się niechcianych zaskórników i wyprysków. To także blokada dla substancji odżywczych w kosmetykach.

  1. Tonizowanie - po każdym myciu twarzy należy nałożyć na nią tonik, który nie tylko przywraca skórze jej naturalne pH, ale także pozwala ją odświeżyć i ukoić.
  2. Esencja - jeśli ją stosujemy, nakładamy jako pierwszą. Jest to lekki produkt o płynnej konsystencji, który w swoim składzie zawiera wiele cennych dla skóry substancji aktywnych.
  3. Serum - nakładamy je po esencji. Serum jest zacznie bardziej skoncentrowanym produktem, ukierunkowanym na konkretny problem cery, który wzbogaca codzienną pielęgnację.
  4. Krem nawilżający - dopiero po nałożeniu esencji oraz serum nakładamy wybrany krem nawilżający na dzień lub na noc. 
  5. Olejek - nakładamy go niemal na sam koniec pielęgnacji. Olejek zatrzyma wcześniej nałożoną pielęgnację i pozwala jej wchłonąć się jeszcze lepiej.
  6. Krem pod oczy - nakładamy na sam koniec w okolice oczu. Pamiętajmy jednak, by nie nakładać go zbyt blisko gałki ocznej, gdyż może wówczas podrażnić nasze oczy.
 
Więcej o: