Lisie oko makijaż. Jak pomalować się w stylu foxy eyes?

Makijaż lisie oko to jeden z większych trendów wiosny 2020. Uwielbiają go supermodelki, a na Instagramie bije obecnie rekordy popularności. Makijaż lisie oko, znany również jako foxy eyes to idealna propozycja dla pań z opadającymi powiekami. Jak wykonać taki make up? Podpowiadamy!

Trend na makijaż lisie oko wypromowały takie modelki, jak Bella Hadid czy Emily Ratajkowski, które często pojawiały się na czerwonym dywanie prezentując tak podkreślone oko. Nic jednak dziwnego, że kobiety szybko pokochały ten makijaż - nie tylko optycznie wydłuża i powiększa oczy, lecz także świetnie sprawdzi się u kobiet z opadającymi powiekami.

Zobacz wideo Jak wykonać makijaż, który ukryje opadającą powiekę?

Lisie oko, czyli foxy eyes - co to za makijaż?

Foxy eyes, czyli makijaż lisie oko to wariacja, dobrze znanego wielu kobietom, kociego oka. Ten makijaż również bazuje na wyraźnej kresce eyelinerem, jednak w przypadku wersji foxy eyes, wydłużamy nie tylko zewnętrzny kącik, lecz także ten wewnętrzny. Makijaż lisie oko sprawia, że oko jest wydłużone, a zewnętrzny kącik optycznie podniesiony. 

Makijaż lisie oko, czyli foxy eyes krok po kroku

Choć makijaż foxy eyes może wydawać się trudny, to odrobina praktyki i przestrzeganie kilku zasad wystarczy, by wyczarować na swoim oku coś naprawdę pięknego. Jak wykonać makijaż lisie oko?

  1. Pod łuk brwiowy zaaplikuj jasny, matowy cień.
  2. Na całą powiekę ruchomą nałóż cień w kolorze skóry.
  3. Załamanie powieki podkreśl bardzo jasnym brązem i rozetrzyj puchatym pędzelkiem granice.
  4. Cień do powiek w kolorze ciemniejszego brązu nałóż na dolną powiekę i wyciągnij ku zewnętrznej części łuku brwiowego. Granice rozetrzyj puchatym pędzelkiem.
  5. Wykonaj eyelinerem kreskę na górnej powiece, wykonując w wewnętrznym kąciku trójkąt, który go wydłuży, a zewnętrznym kąciku jaskółkę skierowaną w stronę łuku brwiowego.
  6. Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy.
 
Więcej o: