Czy sztuczne rzęsy można malować? Wszystko, co musisz wiedzieć, by ich nie zniszczyć

Zastanawiasz się, czy sztuczne rzęsy można malować? Przedłużone rzęsy zazwyczaj wyglądają tak idealnie, że absolutnie nie ma potrzeby dodatkowego malowania ich tuszem do rzęs. Jednak to pytanie często pojawia się na forach internetowych. Jak zatem obchodzić się ze sztucznymi rzęsami, by się nie zniszczyły?
Zobacz wideo Jak samodzielnie przykleić rzęsy na pasku?

Przedłużanie rzęs jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, na który decydują się kobiety. Dzięki tej metodzie, nasze rzęsy są nie tylko dłuższe, ale i znacznie gęstsze. Ponadto przedłużanie rzęs jest niezwykle wygodne, ponieważ nie musimy wówczas malować naszych rzęs. Mimo to, wiele kobiet zastanawia się, czy takie sztuczne rzęsy można dodatkowo malować tuszem.

Czy sztuczne rzęsy można malować?

Otóż sztucznych rzęs nie można malować tuszem. Wszystko przez to, że takie rzęsy bardzo trudno jest doczyścić jednocześnie ich nie niszcząc. Powoduje to namnażanie się bakterii i może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób oka. - Moje drogie! Jeżeli macie założone rzęsy na dłużej, proszę dbać o ich pielęgnację, higienę i dokładnie zmywać makijaż! Nie tuszuje się sztucznych rzęs, bo jest to praktycznie a wykonalne, aby go usunąć. Niestety, ale 1 na 100 przychodzi z rozwijającym się pasożytem - napisała na Facebook'u makijażystka Paulina Bożęcka. 

Sztuczne rzęsy - zalecenia po zabiegu

  • Nie używaj tuszu do rzęs ani zalotki
  • Unikaj kosmetyków do demakijażu wodoodpornego (płyny dwufazowe, olejki, tłuste kremy)
  • Uważnie zmywaj makijaż i pamiętaj o codziennym myciu rzęs specjalną pianką lub delikatnym płynem do higieny intymnej.
  • Nie pocieraj oko, nie skub i nie wyrywaj rzęs.
Więcej o: