Maseczka z fusów kawy pod oczy: domowy sposób na zasinienia. Poznaj trzy łatwe przepisy

Maseczka z fusów kawy może pomóc m.in. w przypadku cieni pod oczami. Jak ją zrobić i jak stosować? Kiedy możemy spodziewać się efektów? Podpowiadamy.

W sklepach kosmetycznych znajdziemy wiele kosmetyków dedykowanych dla skóry wokół oczu. Gdy okazują się one nieskuteczne, warto skorzystać z domowych sposobów. Jednym z nich jest maseczka z fusów kawy

Zobacz wideo Poznaj domowe sposoby na opuchnięte oczy:

Maseczka z fusów kawy pod oczy - efekty

Peeling kawowy to jeden z najpopularniejszych domowych kosmetyków. Okazuje się jednak, że z fusów kawy możemy zrobić także maseczkę pod oczy, która doskonale odżywia zmęczoną skórę. Poza tym regularnie stosowana:

  • poprawia koloryt skóry i ją wygładza;
  • działa przeciwzmarszczkowo;
  • przywraca spojrzeniu blask.

Maseczka z fusów kawy pod oczy - przepisy

Mamy dla was trzy łatwe przepisy na maseczki z fusów kawy pod oczy. Zgodnie z pierwszą recepturą potrzebujesz: jednej łyżeczki miodu, jednego białka oraz jednej łyżeczki fusów po kawie. Składniki dokładnie wymieszaj, a następnie masę nałóż pod oczy. Zmyj po upływie około dziesięciu minut. 

Do przygotowania kolejnej maseczki oprócz dwóch łyżeczek fusów będziesz potrzebowała także dwóch łyżeczek śmietany. Jak ją wykonać? Wymieszaj składniki, nałóż masę pod oczy i zmyj po mniej więcej piętnastu minutach. 

Z kolei trzecia receptura wymaga nieco większej liczby składników. Potrzebne cię będą:

  • dwie łyżeczki fusów;
  • jedna łyżeczka miodu;
  • jedna łyżeczka otrębów pszennych;
  • jedna łyżeczka mleka. 

Wymieszaj składniki, a następnie masę nałóż pod oczy. Zmyj ją po upływie około 10 minut. 

Maseczka z fusów kawy pod oczy - jak często?

Pamiętaj, że w przypadku takich domowych metod bardzo ważna jest regularność. Zwykle radzi się, by maseczki pod oczy stosować dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po mniej więcej dwóch tygodniach.. 

Przeczytaj także:

Więcej o: