Makijaż na wesele. Jak się pomalować, by wyglądać świeżo, promiennie i dobrze wyjść na zdjęciach?

Makijaż na wesele to nie lada wyzwanie - musi być trwały, podkreślać urodę, nie być przerysowany, ale jednocześnie na tyle mocny, by nie znikał na zdjęciach czy nagraniach. Jak wykonać makijaż na wesele, by wyglądał nieskazitelnie przez całą noc?

Każda kobieta chce na weselu wyglądać pięknie - niezależnie, czy jest panną młodą, czy zaproszonym gościem. Jednak jest to ten rodzaj wydarzenia, który wymaga naprawdę wiele od naszego makijażu. Wzruszenia, tańce oraz zdjęcia i nagrania sprawiają, że makijaż musi być trwały, by prezentował się nienagannie przez całą noc. Pamiętajmy również, że ślubny makijaż powinien być mocniejszy, niż ten na co dzień, gdyż na zdjęciach jego intensywność ginie. Co zrobić, żeby makijaż na wesele przetrwał długie godziny? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja 30-latki? Podpowiedzi makijażystki

Makijaż na wesele. Co zrobić, by makijaż ślubny był trwały?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry za pomocą pielęgnacji. Na zadbanej, odżywionej i nawilżonej skórze, każdy makijaż będzie prezentował się perfekcyjnie. Aby przedłużyć trwałość kosmetyków, przed nałożeniem podkładu, zaaplikuj bazę. Nie zapomnij również o bazie pod cienie do powiek. Po wykonaniu makijaży spryskaj natomiast całą twarz utrwalaczem do makijażu - dzięki temu makijaż przetrwa w nienagannym stanie znacznie dłużej.

Makijaż na wesele dla panny młodej

Panna młoda jest na weselu jedną z dwóch najważniejszych osób. Tego dnia z pewnością zależy jej, by wszystko było perfekcyjne, dlatego najczęściej makijaż ślubny pannie młodej wykonuje profesjonalistka. Trzeba pamiętać, że taki make up musi grać nie tylko z fryzurą czy suknią, lecz także z typem urody. Z tego względu, panny młode najczęściej decydują się na dziewczęce, ale nieco intensywniejsze makijaże w neutralnych kolorach, które podkreślają ich piękno i dobrze wyglądają zarówno na żywo, jak i na fotografiach oraz nagraniach.

 

Makijaż na wesele dla gościa

W odróżnieniu od panny młodej, kobieta, która jest gościem weselnym, ma nieco większą dowolność w wyborze makijażu. Ważne jednak, by make up również pasował do sukienki czy fryzury i nie był przesadzony, gdyż wówczas może wyglądać niekorzystnie i tandetnie. W przypadku gościa istotna jest także trwałość, by do białego rana cieszyć się nienagannym wyglądem.

Więcej o: