4 błędy w makijażu cery dojrzałej, które dodają lat. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Nieumiejętny makijaż może dodawać lat. Jakich błędów powinnyśmy więc unikać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Chcesz na co dzień wyglądać świeżo i promiennie? Możesz to osiągnąć dzięki dobremu makijażowi. Oto najczęstsze błędy w makijażu cery dojrzałej, których warto unikać. 

1. Unikasz różu do policzków

Róż do policzków to chyba jeden z najbardziej niedocenianych kosmetyków. Naszym zdaniem jest to spory błąd. Róż dodaje nam świeżości i sprawia, że wyglądamy promiennie i dziewczęco. Więcej na temat tego kosmetyku dowiesz się z naszego filmu.

Zobacz wideo Jak dobra i prawidłowo nałożyć róż?

2. Używasz matowych pudrów

Matowe pudry jak żaden inny kosmetyk podkreślają zmarszczki. Dlatego radzimy, by zrezygnować z tego typu formuł. Wybieraj pudry rozświetlające, dzięki którym unikniesz suchego wykończenia na skórze. Jeszcze inna opcja to coraz popularniejsze w ostatnim czasie produkty utrwalające makijaż (np. mgiełki).

3. Aplikujesz czarną kredkę na linii wodnej

Czarna kredka na linii wodnej cieszy się sporą popularnością. Zdaniem wielu osób nadaje spojrzeniu wyrazistości. Taki zabieg niestety pomniejsza oko, a w przypadku wielu osób sprawia, że wyglądają na przygnębione.

Nie musisz jednak rezygnować z kredki na linii wodnej. Postaw na kosmetyk w kolorze cielistym. Ta drobna zmiana nie tylko doda twojemu spojrzeniu świeżości, ale także optycznie powiększy oczy.

4. Nakładasz zbyt ciężki podkład

Chcesz wyglądać świeżo, zdrowo i promiennie? Unikaj grubych warstw ciężkich podkładów i postaw na lżejsze, rozświetlające formuły. A jeśli borykasz się z niedoskonałościami, nałóż na te miejsca mocno kryjący korektor.

Pamiętaj, że podstawą dobrego makijażu jest dokładna pielęgnacja. Dlaczego jest to takie ważne? Dobra pielęgnacja dopasowana do potrzeb naszej skóry to najlepsza baza pod makijaż. Nie tylko przedłuża jego trwałość, ale także zapewnia zdrowy i promienny wygląd. 

Przeczytaj także:

Więcej o: