Makijaż z czerwonymi ustami w roli głównej. Co zrobić, by wydawały się optycznie większe?

Usta pomalowane na czerwono przyciągają uwagę. Dlatego radzimy, by w takim przypadku zdecydować się na delikatny makijaż oczu. Jak go wykonać? Podpowiadamy.

Zaczynamy jak zwykle od pielęgnacji, która jest przez wiele osób uznawana za najlepszą bazę pod makijaż. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo ją wykonać, przeczytaj nasz artykuł:

Kolejny krok to peeling ust. Dzięki temu nie tylko usuniesz z nich martwy naskórek, ale także optycznie je powiększysz. Po zabiegu nałóż na nie swój ulubiony balsam. 

Makijaż z czerwonymi ustami w roli głównej

Około 15 minut od nałożenia pielęgnacji zaczynamy makijaż twarzy. Zaaplikuj na nią swój ulubiony podkład, a następnie:

  • przykryj ewentualne niedoskonałości i cienie pod oczami korektorem;
  • na koniec nałóż puder;
  • jeśli używasz produktu sypkiego, aplikuj go na twarz wilgotną gąbeczką. Dzięki temu zabiegowi przedłużysz trwałość makijażu. 
 

Makijaż z czerwonymi ustami krok po kroku

Następnie podkreśl brwi. Możesz w tym celu użyć pomady, cienia czy kredki. Aby przez cały dzień twoje brwi były w nienaruszonym stanie, utrwal je specjalnym żelem utrwalającym lub... mydłem (dowiedz się więcej na temat tego trendu>>).

Kolejny krok to podkreślenie załamania powieki. Nałóż na powieki korektor, a następnie (na załamanie) bronzer lub ulubiony brązowy cień. Ten prosty zabieg doda twojemu spojrzeniu wyrazistości. Następnie na linię wodną zaaplikuj cielistą kredkę do oczu, a na koniec wytuszuj górne i dolne rzęsy. Jeśli wykonujesz konturowanie, nałóż w odpowiednie miejsca bronzer, róż i rozświetlacz.

Teraz przechodzimy do najważniejszego punktu, czyli makijażu ust. Zetrzyj chusteczką balsam i obrysuj je konturówką. Następnie wypełnij usta czerwoną szminką. Na łuk kupidyna zaaplikuj rozświetlacz. Dzięki temu prostemu zabiegowi optycznie je powiększysz. Chcesz poznać inne sposoby? Obejrzyj nasz poradnik. 

Zobacz wideo Jak wykonać makijaż powiększający usta?

Przeczytaj także:

Więcej o: