4 największe trendy w makijażu na nadchodzące miesiące. Błyszczyki wracają do łask

Ciężkie matowe pomadki i pudry nie są już modne. Co jeszcze się zmienia? Poznaj cztery największe trendy w makijażu na nadchodzące miesiące.

W ostatnich latach jednym z największych trendów były matowe usta. Lansowały go liczne gwiazdy, a w drogeriach i perfumeriach można było znaleźć coraz szerszą gamę kolorów matowych pomadek. Mimo że wiele z nich zapewniało trwałość makijażu, nie wszyscy byli ich fanami. Niestety takie kosmetyki w przypadku wielu kobiet wysuszały usta. O tym trendzie możemy jednak teraz zapomnieć. 

1. Błyszczyki

Do łask powracają nieco zapomniane przez pewien czas błyszczyki. Kosmetyki tego typu dają znacznie bardziej naturalny efekt niż matowe pomadki. Poza tym wiele z nich ma formułę nawilżającą, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że nasze usta będą przesuszone. 

 

2. Róże

Coraz większą popularnością cieszą się także róże do policzków. Ten kosmetyk zapewnia promienny i dziewczęcy wygląd. Szczególnie modne są w ostatnim czasie róże rozświetlające. Decydując się na taki produkt, nie musisz używać już rozświetlacza. 

Zobacz wideo Jak dobrać i prawidłowo nałożyć róż?

3. Kolorowe eyelinery

Kolejny bardzo wyrazisty trend to kolorowe eyelinery. Popularnością cieszą się zwłaszcza te białe, niebieskie i różowe. Ma je w ofercie coraz więcej marek kosmetycznych, znajdziecie je więc bez problemu w drogeriach i perfumeriach.

4. Glass skin

Glass skin to świetlista skóra. Dzięki takiemu efektowi wyglądamy bardzo świeżo i młodo. Nasza skóra jest wówczas nawilżona, lekko się błyszczy, ale nie jest tłusta. Jednym z najlepszych sposobów na to, by osiągnąć taki wygląd, jest pielęgnacja koreańska. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, przeczytaj nasz artykuł:

Oprócz tego warto wzbogacić swój makijaż o rozświetlające bazy. Poza tym zamiast ciężkich podkładów lepiej zdecydować się na kremy BB. Nie zapominajcie także o rozświetlających pudrach, które w przeciwieństwie do tych matowych z reguły nie podkreślają zmarszczek. 

Przeczytaj także:

Więcej o: