Błędy w pielęgnacji, które szkodzą cerze. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

O tym, że zawsze należy zmywać makijaż na noc, słyszał już chyba każdy. Jednak zapominanie o tym ważnym kroku to nie jedyny błąd pielęgnacyjny, który popełniamy. Dowiedz się, co jeszcze możesz robić źle.

Błędy w pielęgnacji cery to bardzo obszerny temat. W mediach często przypomina się o konieczności nakładania filtrów przeciwsłonecznych, czy zmywania makijażu na noc. Istnieje jeszcze kilka innych kwestii, które są zazwyczaj pomijane. Warto więc o nich przypomnieć. 

Zobacz wideo Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

1. Pijesz zbyt małe ilości wody

Jednym ze sprzymierzeńców pięknej skóry jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli pijesz zbyt małe ilości wody, traci ona swój dobry wygląd - staje się szorstka, zmienia koloryt. Pamiętaj więc o tym, by pić dwa litry wody dziennie. 

2. Zbyt często wykonujesz peelingi

Często można usłyszeć, że jednym z najważniejszych kroków do pięknego wyglądu skóry, jest jej regularne złuszczanie. Nie możemy jednak tego robić za często. Wystarczy, że zabieg ten będziemy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. 

W czasie peelingu silnie stymulujemy skórę. Gdy robimy to codziennie, zaburzamy jej naturalne funkcjonowanie. To może prowadzić m.in. do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej. Przez to skóra może stać się szorstka, sucha i podatna na różne podrażnienia. 

3. Zbyt długo czekasz z tonikiem

Tonik przywraca skórze naturalne pH. Poza tym zapobiega rozwojowi bakterii, a także przygotowuje cerę na kolejne etapy pielęgnacji. Aby zadziałał prawidłowo, aplikuj go zaraz po umyciu twarzy, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. 

4. Nakładasz kosmetyki w złej kolejności

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia kolejność nakładania kosmetyków. Gdy robimy to źle, niektóre z nich mogą w ogóle nie zadziałać. Przykład? Gdy zaaplikujesz wodniste serum przed tłustym kremem, może ono zupełnie się nie wchłonąć. W jakiej kolejności należy nakładać produkty, działały? Dowiedz się z naszego artykułu:

Więcej o: