Zmarszczki na szyi - 4 proste sposoby, by skutecznie się ich pozbyć

Zmarszczki na szyi to ten element naszej urody, któremu każda kobieta chciałaby skutecznie zapobiec. Niestety, u niektórych osób widoczne są już w młodym wieku. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym skutecznie możemy zapobiec powstawaniu zmarszczek na szyi, a także widocznie spłycić te, które już powstały.

Zmarszczki na szyi powstają dokładnie tak samo, co zmarszczki na twarzy - w pewnym stopniu, na ich pojawianie się wpływa genetyka, jednak w większości zależą one od naszego trybu życia oraz codziennej pielęgnacji. Niestety, ale kobietom bardzo często zdarza się zapominać o tym, by dbać o szyję oraz dekolt tak samo, jak o skórę twarzy. Najskuteczniejszym sposobem na zmarszczki zarówno te na twarzy, jak i szyi jest zapobieganie ich powstawaniu. Jeśli twoje zmarszczki na szyi nie są jeszcze głębokie, możesz skutecznie je spłycić i zapobiec powstawaniu kolejnych. Oto cztery kroki, które powinny znaleźć się w twojej codziennej pielęgnacji.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby

Zmarszczki na szyi - pamiętaj o nawilżaniu

Dwa razy dziennie starannie nakładasz całą pielęgnację na skórę twarzy? Pamiętaj również, by te same produkty nakładać na szyję oraz dekolt - te obszary również wymagają systematycznego nawilżania i odżywiania. Skóra szyi bardzo szybko traci swoją jędrność i to właśnie ona zdradza wiek kobiety. Aby skutecznie poprawić kondycję skóry na szyi oraz zapobiec powstawaniu zmarszczek, stosuj produkty z witaminą C, retinolem, koenzymem Q10 czy witaminą E.

Zmarszczki na szyi - stosuj peelingi

Skóra na szyi, podobnie jak nasza cera czy ciało, również wymaga regularnego złuszczania. Pamiętaj zatem, by wykonywać peeling raz/dwa razy w tygodniu, by pobudzić krążenie, usunąć martwy naskórek i ujędrnić okolice szyi. Do wykonania takiego zabiegu możesz użyć gotowych produktów, lub samodzielnie stworzyć peeling np. z fusów po kawie lub cukru.

Zmarszczki na szyi - wykonuj masaż ujędrniający

Wcale nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na zabiegi upiększające, by poprawić jędrność skóry szyi. Równie skuteczny będzie przeciwstarzeniowy masaż wykonywany kilka razy w tygodniu. Twarz oraz szyję możesz masować za pomocą dłoni, kamiennego rollera lub płytką gua sha. Używaj do tego odżywczych olejków, które nie tylko nadadzą "poślizg", lecz także dostarcza skórze składników odżywczych.

Zmarszczki na szyi - stosuj filtry UV

Nie da się ukryć, ale to właśnie słońce jest jednym z głównych czynników starzenia się skóry. Właśnie dlatego, niezwykle istotne jest nakładanie kremów z filtrem nie tylko na twarz, lecz także na szyję oraz dekolt. Skóra w tych obszarach jest cienka, delikatna, przez co szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. By uniknąć ich powstawania, stosuj filtry o faktorze 50 SPF, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

Więcej o: