Prosty makijaż wyszczuplający twarz. Nie popełniaj tego błędu w czasie konturowania [WIDEO]

Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda! Jak wykonać makijaż wyszczuplający twarz? Jakie kosmetyki będą ci potrzebne? Podpowiadmy.

Makijaż potrafi optycznie odjąć kilka kilogramów. Twoim podstawowym kosmetykiem będzie bronzer, którym wykonasz modne w ostatnich latach konturowanie twarzy. Jedną z najlepszych opcji będzie kremowy kosmetyk w sztyfcie. Zdaniem wielu osób taki produkt zapewnia większą trwałość makijażu. 

Makijaż wyszczuplający twarz krok po kroku

Kremowy bronzer w sztyfcie aplikujemy na twarz zaraz po nałożeniu podkładu (jeszcze przed pudrem): 

  • na żuchwę;
  • po obu stronach czoła;
  • pod kości policzkowe.

Ostatni podpunkt wzbudza jedna pewne kontrowersje. Zdaniem wielu makijażystów znacznie lepszy efekt osiągniemy, gdy nałożymy produkt nieco wyżej. Zobacz, w jakich miejscach powinnaś aplikować produkt w kremie:

Prosty makijaż wyszczuplający twarz. Nie popełniaj tego błędu w czasie konturowaniaProsty makijaż wyszczuplający twarz. Nie popełniaj tego błędu w czasie konturowania shutterstock.com//puhhha

Makijaż wyszczuplający twarz: dalsze etapy

Następnie należy dokładnie rozetrzeć kremowy produkt i przypudrować twarz transparentnym pudrem. Aby efekt był mocniejszy, nałóż w te same miejsca, na które wcześniej aplikowałaś bronzer w sztyfcie, bronzer w kamieniu. Co oprócz tego? Aby wyszczuplić twarz:

  • nałóż rozświetlacz na kości policzkowe i pod łuki brwiowe;
  • na usta aplikuj pomadkę w neutralnym kolorze (intensywne barwy optycznie poszerzają dolną część twarzy).

Jak wybrać najlepszy bronzer?

Konturowanie twarzy cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Z tego powodu na rynku kosmetycznym znajdziemy sporą liczbę produktów przeznaczonych do wykonywania takiego makijażu. Który bronzer będzie dla nas najlepszy? Obejrzyj film z kilkoma cennymi wskazówkami. 

Zobacz wideo Jak wybrać idealny bronzer?

Przeczytaj także:

Więcej o: