Makijaż koreański będzie idealny na upalne dni. Jest łatwiejszy, niż ci się wydaje [WIDEO]

Makijaż koreański to idealna opcja na upalne dni. Jest bardzo lekki i nie wymaga użycia dużej liczby produktów. Podpowiadamy, jak go wykonać.

Wieloetapowa pielęgnacja koreańska cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. A co z makijażem? Okazuje się, że jest to idealna opcja na upalne dni. 

Makijaż koreański krok po kroku

Po oczyszczeniu twarzy i nałożeniu pielęgnacji odczekaj około 10 minut. Po tym czasie nałóż filtr przeciwsłoneczny. Co ciekawe, wiele Koreanek twierdzi, że to właśnie dzięki temu produktowi udaje im się zachować młody wygląd na długie lata.

Po aplikacji filtru odczekaj 10-15 minut. Po tym czasie nałóż lekki krem BB, a ewentualne niedoskonałości i cienie pod oczami zakryj korektorem. Makijaż utrwal niewielką ilością pudru. Następnie na kości policzkowe nanieś ulubiony rozświetlacz, który doda twarzy blasku. 

Zobacz wideo Makijaż koreański krok po kroku:

Makijaż koreański: oczy

Podkreśl brwi żelem, kredką lub pomadą. Następnie na powieki nałóż bazę pod cienie, dzięki której makijaż oczu będzie trwalszy.

Jakie cienie będą najlepsze? Oczywiście dobór kolorów jest bardzo indywidualną kwestią. Warto jednak wspomnieć, że Koreanki uwielbiają naturalny wygląd. Taki efekt możesz osiągnąć na przykład dzięki ciepłym odcieniom brązu. Jak wykonać taki makijaż oczu? Oto prosty instruktaż krok po kroku:

  1. Jasny brąz nałóż na górną powiekę;
  2. bliżej rzęs oraz na dolną powiekę nałóż średni brąz;
  3. z kolei linię rzęs podkreśl najciemniejszym brązem i połącz z dolną powieką;
  4. na koniec makijażu oczu delikatnie wytuszuj rzęsy. 

Na sam koniec nanieś ulubioną pomadkę tylko na sam środek ust. Następnie rozetrzyj ją lekko palcami. Dzięki temu prostemu zabiegowi uzyskasz modny w ostatnich latach efekt ombre. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: