Olej arganowy na włosy i zmarszczki. Domowy kosmetyk, który opóźnia proces starzenia się skóry

Olej arganowy przyda się nie tylko w kuchni. Produkt ten jest także cenionym dodatkiem do pielęgnacji włosów i skóry. Jak go stosować? Podpowiadamy.

Co ciekawe, jest to jeden z najtrudniejszych w pozyskiwaniu olejów. Otrzymuje się go w procesie ekstrakcji ręcznej orzechów arganii żelaznej. 

Olej arganowy, czyli "płynne złoto Maroka"

Warto zaznaczyć, że argania żelazna rośnie jedynie w Maroku, a dokładnie w południowo-zachodniej części kraju. Z tego powodu olej arganowy nazywany jest "płynnym złotem Maroka". 

Zobacz wideo Olejek rycynowy - kiedy się przydaje?

Substancja ta od lat jest doceniana w kosmetyce. Dodaje się ją m.in. do kremów i produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Coraz częściej jest wykorzystywany także w domowej kosmetyce naturalnej. 

Co istotne, kosmetyczny olej arganowy ma bursztynowy kolor i lekko kwaskowaty smak. Produkt ten tłoczony jest z nieprażonych nasion arganii, dzięki czemu esencja zachowuje sporo swoich cennych właściwości. 

Olej arganowy na włosy

Olej arganowy ma zbawienny wpływ na włosy - wzmacnia je, nawilża i odżywia. Można go wymieszać z ulubionym szamponem lub aplikować jako samodzielny produkt. Często wykorzystywany jest w czasie domowego zabiegu olejowania włosów. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Olej arganowy na zmarszczki

Jednak to nie koniec zastosowań produktu. Okazuje się, że olej aragnowy może także opóźniać procesy starzenia się skóry. Stosowany regularnie zmniejsza widoczność głębszych zmarszczek, a także niweluje te płytkie. Można zmieszać go z kremem do pielęgnacji lub nakładać bezpośrednio na skórę.

Dowiedz się, w jakiej kolejności aplikować kosmetyki w czasie pielęgnacji:

Olej arganowy - cena

Kosmetyczny olej arganowy można obecnie kupić w wielu drogeriach, sklepach ekologicznych i aptekach. Cena za 100 ml tłoczonego na zimno produktu wynosi zazwyczaj około 30 złotych. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: