Jak malować brwi cieniem? Zasady, dzięki którym będziesz cieszyć się idealną ramą oczu

Nie da się ukryć, że brwi to jeden z najważniejszych elementów makijażu - są niczym rama dla oka, która poprawnie podkreślona, dodaje urody. Niestety, matka natura nie każdą kobietę obdarowała gęstymi i wyrazistymi brwiami. Jednak jest na to sposób. W łatwy sposób można wypełnić i nadać brwiom kształt cieniem. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Trendy w makijażu brwi zmieniły się na przestrzeni lat. Kiedyś, modne były cienkie i mocno wyskubane brwi. Dziś natomiast najbardziej pożądane są te naturalne, bardziej krzaczaste i ładnie podkreślone. Brwi są jak rama dla obrazu - jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy, żaden make up nie będzie wyglądał dobrze. Jeśli natomiast przedobrzymy z ich podkreśleniem, będą wyglądać komicznie i dodadzą nam lat. 

Jak malować brwi cieniem?

Niestety, wiele kobiet często ma tendencję do malowania brwi zbyt ciemnym kolorem i zbyt mocno je wyrysowuje. Jak natomiast powinna wyglądać idealna brew? Brew powinna być najszersza na początku i zwężać się ku końcowi. Najjaśniejsza na początku i najciemniejsza na końcu. Uniesiona 2/3 do góry i w 1/3 opadająca na zewnątrz. Aby brwi pomalowane cieniem wyglądały dobrze, należy sięgnąć po cienie o 1-2 tony jaśniejsze od naszych włosków - wówczas będą wyglądać one naturalniej. Najlepiej sięgnąć po cienie, w których zestawione są dwa kolory, dzięki czemu będzie można dokładnie wycieniować nasze brwi.

Jak malować brwi cieniem? Instrukcja krok po kroku

  1. Sięgnij po ciemniejszy cień i zarysuj nim podstawę brwi.
  2. Ciemniejszym cieniem delikatnie zarysuj również górną część końca brwi.
  3. Następnie, sięgnij po jaśniejszy cień i delikatnie zaznacz nim początek brwi,
  4. Delikatnie wypełnij brwi, kierując się ku końcowi.
  5. Na koniec przeczesz brwi i utrwal je przezroczystym żelem dyscyplinującym.
Więcej o: