Chcesz ukryć pory za pomocą makijażu? Ważny jest m.in. sposób aplikacji podkładu

Rozszerzone pory z reguły kumulują się w okolicach nosa i policzków. Jak je ukryć? Istnieje kilka technik makijażowych, które ci w tym pomogą.

Cera z rozszerzonymi porami wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Warto zainwestować więc w produkty, które są przeznaczone dla takiej skóry. A co z makijażem? Podpowiadamy, jak go aplikować i jakich produktów użyć, by pory były mniej widoczne. 

Jak ukryć pory za pomocą makijażu?

Po oczyszczeniu twarzy i nałożeniu pielęgnacji odczekaj 10-15 minut. Potem w okolicach policzków i nosa nałóż bazę pod makijaż. Wybierz produkt, który zmniejsza widoczność porów. Obecnie tego typu bazy znajdziecie zarówno w perfumeriach, jak i w drogeriach.

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy. Dowiedz się więcej na ten temat:

Jak nakładać podkład?

Następny krok to nałożenie podkładu. Wybierz produkt o kremowej konsystencji - dzięki temu unikniesz efektu maski. Ważny jest także sposób jego aplikacji. Wielu makijażystów radzi, by wklepywać kosmetyk. Jednak w miejscach, w których pory są szczególnie widoczne, najpierw delikatnie go rozetrzyj, a dopiero potem wklep gąbeczką.

Utrwalanie makijażu

Ostatnim krokiem jest utrwalenie makijażu pudrem. Wybierz ulubiony puder sypki (np. transparentny), a następnie jego niewielką ilość nanieś na twarz. W tym przypadku sposób aplikacji jest także bardzo ważny. Nałóż produkt lekko zwilżoną gąbeczką (wciskaj niewielką ilość pudru bardzo delikatnie). Unikaj puchatych pędzli. Używając ich do aplikacji pudru, możesz zwiększyć widoczność porów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: