3 sposoby na idealną cerę, dzięki którym zachowasz młody wygląd mimo upływu lat

Każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej cieszyć się idealną, jędrną i promienną cerą. Niestety, sama pielęgnacja może nie wystarczyć. Oto 3 zasady, które stosować powinna każda kobieta.

Jędrność skóry, brak skłonności lub skłonność do powstawania zmarszczek czy niedoskonałości bardzo często mamy zapisane w genach. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy z tym zrobić. Odpowiednia pielęgnacja oraz codzienne nawyki mogą przynieść naprawdę świetne efekty.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja 30-latki? Podpowiedzi makijażystki

Zawsze oczyszczaj twarz przed snem

Niezmywanie makijażu i kładzenie się w nim spać to jedna z większych zbrodni, jaką możemy popełnić w stosunku do naszej cery. Kładąc się spać w makijażu oraz brudem nagromadzonym w ciągu dnia, możemy mieć pewność, że rano obudzimy się z wysypem krostek. Dokładny demakijaż oraz wieczorna pielęgnacja powinna być priorytetem w codziennej pielęgnacji.

Regularnie pij dużo wody

Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie nawilżą naszej cery, jeśli nie będziemy dbały o jej nawodnienie od wewnątrz. Regularne picie odpowiedniej ilości wody, to klucz do jędrnej cery oraz uniknięcia zatrzymywania wody w organizmie. Jednak ile dokładnie powinnyśmy pić tej wody każdego? Trzy litry, dwa i pół litra czy może 8 szklanek? 

Dbaj kompleksowo o jakość snu

Nie da się ukryć, że zdrowa skóra, to wypoczęta i promienna skóra. Aby cieszyć się zdrowiem i cerą w świetnej kondycji, dbaj o ilość i jakość swojego snu. Śpij około 8 godzin dziennie, a dwie godziny przed snem unikaj światła telefonu, komputera czy telewizora. Ponadto, niezwykle istotna jest regularna zmiana poszewki poduszki. Wymieniaj ją raz w tygodniu, gdyż gromadzi się na niej brud oraz resztki kosmetyków. Jeśli masz taką możliwość, wybierz poszewkę z jedwabiu, która jest delikatna dla naszej skóry oraz włosów. Przyjmuje się, że na każdy kilogram masy ciała powinniśmy wypijać 30 ml wody dziennie. 

Więcej o: