Domowa maseczka oczyszczająca pory z 4 składników. Jest łatwiejsza, niż ci się wydaje

Domowa maseczka oczyszczająca pory jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Poza tym regularnie stosowana przynosi bardzo zadowalające efekty. Poznaj przepis, dzięki któremu przygotujesz ją w domu.

Każda z nas ma około dwóch milionów porów! Znajdują się one w powierzchniowej warstwie skóry, czyli naskórku. Z biegiem lat często stają się większe, co niestety pogarsza wygląd skóry. Stosując regularnie domową maseczkę na pory usuniesz zanieczyszczenia oraz uregulujesz wydzielanie sebum. Podpowiadamy, jak ją przygotować. 

Domowa maseczka oczyszczająca pory - przepis

Jakie składniki będą potrzebne do przygotowania oczyszczającej maseczki na twarz? Oto ich pełna lista:

  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej;
  • 1 łyżka żelu aloesowego;
  • 2 łyżki soku ananasowego;
  • 2 łyżki naturalnego jogurtu. 
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu:

Wymieszaj w naczyniu wszystkie potrzebne składniki. Przed jej aplikacją, umyj twarz ciepłą wodą. Dzięki temu zabiegowi otworzysz pory. 

Jednym z najważniejszych składników maseczki oczyszczającej pory jest żel aloesowy. Nie masz go w domu? Podpowiadamy, jak go zrobić:

Domowa maseczka oczyszczająca pory - jak stosować? 

Maseczkę nałóż na suchą skórę twarzy. Pozostaw ją na mniej więcej kwadrans. Pamiętaj o tym, by w trakcie nakładania omijać wrażliwe okolice oczu. Po upływie 15 minut zmyj maseczkę letnią wodą. Następnie nałóż na twarz ulubioną pielęgnację. Radzimy, by taką maseczkę oczyszczającą pory stosować raz w tygodniu. 

Przeczytaj także:

Więcej o: