Makijaż na zakończenie roku szkolnego. Jak pomalować się na tę okazję?

Wiele dziewczyn zastanawia się, jaki makijaż wykonać na zakończenie roku szkolnego. W przypadku nastolatek, najważniejsze w makijażu jest, by nie przesadzić z ilością kosmetyków i subtelnie podkreślić atuty urody. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż na zakończenie roku krok po kroku.
Zobacz wideo Makijaż mineralny. Jak dobrać i aplikować taki podkład?

Makijaż na zakończenie roku szkolnego - zasady

Każda dziewczyna podczas takiego wydarzenia, jak zakończenie roku szkolnego chce wyglądać jak najlepiej. Wykonując makijaż na ten dzień, warto pamiętać, by kierować się przede wszystkim umiarem - w przypadku młodych dziewczyn mniej zdecydowanie znaczy więcej. Zapomnij o ciężkich, kryjących podkładach, mocno wyrysowanych brwiach, czy ciemnych ustach. Tego sezonu, w makijażu króluje naturalność, lekkość i błysk. Krem BB, brwi na mydło i błyszczyk na ustach sprawdzą się idealnie.

Makijaż na zakończenie roku szkolnego - wykonanie krok po kroku

Do wykonania makijażu na zakończenie roku szkolnego, który wpisze się w najnowsze trendy będziesz potrzebować kremu BB lub lekkiego podkładu nawilżającego, korektora, mydełka do brwi, tuszu do rzęs, rozświetlacza, kredki do brwi, błyszczyka do ust i rozświetlającej mgiełki utrwalającej. Najpierw zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Umyj dokładnie twarz żelem, spryskaj tonikiem i nałóż ulubiony krem, który nawilży twoją skórę. Odczekaj kilka minut i przejdź do wykonywania makijażu.

  1. Najpierw zajmij się brwiami. Za pomocą specjalnego mydełka oraz szczoteczki utrwal je, wyczesując ku górze, a braki włosków uzupełnij kredką do brwi.
  2. Pod oczy oraz na ewentualne niedoskonałości nałóż korektor i wklep w skórę wilgotną gąbeczką do makijażu.
  3. Na resztę twarzy nałóż podkład i również rozprowadź gąbeczką.
  4. Na szczyty kości policzkowych, czubek nosa oraz wewnętrzne kąciki oczu nałóż odrobinę rozświetlacza.
  5. Podkreśl rzęsy czarną maskarą, a na usta nałóż ulubiony błyszczyk. 
  6. Całość spryskaj mgiełką utrwalającą.
Więcej o: