Makijaż smokey eye wcale nie musi być trudny. Prosty instruktaż dla opornych

Jak wykonać makijaż smokey eye? To nie takie trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać. Poznaj instruktaż, w którym wyjaśniamy krok po kroku, jak osiągnąć taki efekt.

Smokey eye to makijaż, dzięki któremu uzyskujemy wrażenie głębi spojrzenia. To idealna opcja na specjalne okazje. Dowiedz się, jak osiągnąć taki efekt. 

Smokey eye krok po kroku 

Pierwszy krok to nałożenie bazy pod cienie na całą powiekę (jeśli chcesz, możesz użyć także korektora). Następnie zmatuj łuk brwiowy - w tym celu nałóż matowy cień do powiek i starannie go rozetrzyj. Wybierz jasny cień z błyszczącymi drobinkami. Aplikuj go kierując się od wewnętrznego kącika do środka oka

Jeśli preferujesz instruktaże makijażowe wideo, obejrzyj nasz film. Dowiesz się z niego, jak wykonać kolorowe smokey eye na specjalne okazje:

Zobacz wideo Smokey eye kolorowe:

Smokey eye - jak wykonać taki makijaż?

Następnie w okolice zewnętrznego kącika oka nałóż ciemniejszy odcień. Kolistymi ruchami rozprowadzaj go w kierunku środka. Nie pomiń załamania powieki. Co dalej?

  • Namaluj ciemną kreskę jak najbliżej linii rzęs. Zrób to kredką lub cieniem, aby móc ją potem rozetrzeć. 
  • Kreskę możesz wyciągnąć poza obrys oka. Dzięki temu będzie przypominała jaskółkę. 
  • Pędzelkiem rozcieraj kreskę do uzyskania efektu ombre. 
  • Następnie na zewnętrzny kącik oka nałóż ciemny cień (na przykład grafitowy). Zacznij nad końcówki kreski i kieruj się do środka powieki. 
  • Na sam koniec makijażu oka starannie wytuszuj rzęsy. 
  • Uwaga! W makijażu smokey eye wewnętrzny kącik oka powinien być jaśniejszy niż zewnętrzny. 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: