Makijaż Kim Kardashian. Jak pomalować się w stylu gwiazdy?

Makijaż Kim Kardashian charakteryzuje się mocno podkreślonymi oczami, ustami w kolorze nude, a także idealnym kosturowaniem. Gwiazda zawsze wygląda perfekcyjnie i bardzo kobieco. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż w stylu Kim Kardashian.
Zobacz wideo Usta w stylu Kim Kardashian. Podpowiadamy, jak je zrobić

Makijaż Kim Kardashian - zasady

Makijaż Kim Kardashian zazwyczaj wykonywany jest w neutralnych odcieniach brązu, beżu, a także złota. W make-upie gwiazdy króluje podkreślone oko oraz uwydatnione usta za pomocą pomadki i błyszczyka w kolorze nude. Przy wykonywaniu makijażu w stylu Kim Kardashian, nie można zapomnieć o starannym konturowaniu twarzy, które najlepiej wykonać w dwóch etapach: najpierw na mokro, a później na sucho. Przed wykonaniem takiego makijażu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżeniu cery. 

Makijaż Kim Kardashian - wykonanie krok po kroku

  1. Makijaż Kim Kardashian rozpoczynamy od zaaplikowania podkładu za pomocą gąbeczki na całą twarz, pamiętając, by przeciągnąć go nieco na szyję, aby uniknąć nieestetycznego odcięcia. 
  2. Następnie pod oczy, na czubek brody i na środek czoła między brwiami nakładamy korektor, który powinien być o ton jaśniejszy od podkładu. Delikatnie wklepujemy korektor za pomocą gąbeczki. Pod oczami robimy baking i przechodzimy do konturowania na mokro.
  3. Pod kości policzkowe, na żuchwę oraz na czoło przy linii włosów nakładamy bronzer w kremie i dokładnie rozprowadzamy, by nie zrobiły się plamy. 
  4. Całą twarz utrwalamy pudrem transparentnym i strzepujemy puchatym pędzelkiem spod oka pozostałości pudru po bakingu.
  5. Następnie bronzerem w kamieniu podkreślamy te miejsca, na które wcześniej nałożyłyśmy bronzer w kremie.
  6. Kredką do brwi podkreślamy je i uzupełniamy braki włosków oraz utrwalamy żelem dyscyplinującym.
  7. Na powiekach wykonujemy smokey eye w kolorach brązu, czerni oraz złota. Rzęsy podkreślamy tuszem i doklejamy sztuczne rzęsy na pasku. 
  8. Szczyty kości policzkowych, łuk kupidyna i grzbiet nosa podkreślamy rozświetlaczem.
  9. Pozostaje jeszcze obrysowanie ust konturówką w odcieniu nude, nałożenie matowej pomadkę w tym samym kolorze i na koniec dodanie im błysku błyszczykiem. 
 
Więcej o: