3 niezawodne sposoby na pozbycie się cellulitu. Pożegnaj pomarańczową skórkę raz na zawsze

Cellulit to problem, z którym zmaga się niemal 90 procent kobiet. Niestety, walka z nim nie należy do najłatwiejszych, jednak odrobina systematyczności może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Oto 3 niezawodne sposoby na cellulit, dzięki którym pożegnasz się z pomarańczową skórką.
Zobacz wideo Przepisy na aromatyczne peelingi, które wykonasz w domu

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to jeden z popularniejszych ostatnio zabiegów wykonywanych przez kobiety w domu. Polega ono na wykonywaniu masażu ciała kolistymi ruchami za pomocą specjalnej szczotki, prowadząc ją od dołu ciała (nóg) ku górze (w stronę serca) - zgodnie z naturalnym przepływem limfy w naszym organizmie. Szczotkowanie ciała to świetny sposób na pobudzenie mikro krążenia i wygładzenie skóry. Ten prosty zabieg wykonywany regularnie, widocznie zmniejsza cellulit i poprawia napięcie skóry.

Regularne picie wody

Może się wydawać, że o tym, że należy każdego dnia odpowiednio nawadniać swój organizm wie każdy. Nic bardziej mylnego. Większość z nas, nieustannie zapomina, by w ciągu dnia wypijać odpowiednią ilość wody. Pijąc regularnie wodę (2-3 l dziennie), organizm przyzwyczaja się do jej obfitości i przestaje ją magazynować, dzięki czemu znikają obrzęki, a także cellulit wodny. Jeśli nie przepadasz za smakiem wody, możesz dodać do niej owoce - to sprawi, że stanie się ona atrakcyjniejsza do picia.

Aktywność fizyczna

Kluczem do pozbycia się pomarańczowej skórki jest również aktywność fizyczna. Jaka? Każda! Jazda na rowerze, basen, szybki spacer, rolki, taniec, bieganie, siłownia czy ćwiczenia w domu - wybierz to, co sprawia ci przyjemność. Regularne uprawianie sportu ujędrni ciało, poprawi samopoczucie i skutecznie zwalczy uporczywy cellulit.

Więcej o: