Maseczka z natki pietruszki. Najlepszy domowy sposób na przebarwienia

Maseczka z natki pietruszki rozjaśnia cerę, a także eliminuje przebarwienia. Jak ją przygotować i jak stosować? Podpowiadamy.

Aby zadbać o urodę, nie potrzebujemy wcale specjalistycznych kosmetyków ani profesjonalnych zabiegów w gabinetach. Dowodem na to są liczne naturalne domowe kosmetyki, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Jednym z warzyw, które możesz wykorzystać w trakcie pielęgnacji jest natka pietruszki.

Pietruszka i jej cenne właściwości

Pietruszka może pochwalić się bardzo bogatym składem. Zawiera m.in. witaminy C i A. Jest także źródłem żelaza i magnezu. Dzięki temu jest ona doskonałym składnikiem kosmetyków, które możesz wykorzystać w trakcie domowych zabiegów. Jednym z nich jest maseczka z natki pietruszki.

Zobacz wideo Domowy tonik z lipy - jak go zrobić i jak aplikować?

Maseczka z natki pietruszki - jak działa?

Maseczka z natki pietruszki może mieć zbawienny wpływ na wygląd cery. Regularnie stosowana nie tylko dodaje blasku, ale także usuwa przebarwienia. Dzięki niej twoja cera będzie bardzo promienna. Aby uzyskać takie efekty, radzimy by stosować ją dwa razy w tygodniu.

Maseczka z natki pietruszki - prosty przepis

Jak ją przygotować? Wszystkie potrzebne składniki masz zapewne w swojej kuchni. To cytryna, miód i natka pietruszki. Oto prosty przepis krok po korku na maseczkę z natki pietruszki:

  • zacznij od zmiękczenia natki w ciepłej wodzie;
  • posiekaj ją i zmiażdż (np. używają moździerza);
  • wymieszaj natkę z miodem i cytryną;
  • następnie nałóż mieszankę na oczyszczoną skórę twarzy;
  • zmyj ją po upływie piętnastu minut letnią wodą.

Uwaga! W czasie miażdżenia natki pamiętaj o tym, że finalnie liście muszę w swojej konsystencji przypominać pastę. 

Przeczytaj także:

Więcej o: