Czym i jak utrwalić makijaż? Niezawodne sposoby, dzięki którym twój makijaż wytrzyma wiele godzin

Wiele kobiet skarży się, że ich makijaż jest nietrwały. Ten problem przypomina o sobie zwłaszcza w upalne dni. Podpowiadamy, jak i czym możesz utrwalić makijaż.

Nietrwały makijaż to bardzo powszechny problem. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą się z nim uporać. Poza tym obecnie w drogeriach i perfumeriach znajdziemy wiele produktów, których głównym zadaniem jest przedłużenie jego trwałości. To m.in. różnego typu spraye i mgiełki. Zwykle aplikujemy je na sam koniec makijażu

Zobacz wideo Jak wykonać trwały i wodoodporny makijaż?

Czym utrwalić makijaż? Sprawdzony sposób makijażystów

Wielu makijażystów radzi jednak, by wcześniej spryskać takim produktem utrwalającym gąbkę, którą będziemy nakładać podkład na twarz. Dzięki temu produkt utrzyma się przez wiele godzin. Więcej na temat sprawdzonych produktów do utrwalania makijażu dowiesz się z naszego artykułu:

Czym i jak utrwalić makijaż? Nie zapomnij o tym elemencie

Nie możemy zapominać o tym, że podstawą pięknego i trwałego makijażu jest dobra pielęgnacja. Należy zwrócić uwagę na to, czy stosowane przez nas produkty są dobrze dopasowane do typu cery i naszych problemów. Jeśli osoba z suchą tłustą używa kremów do cery normalnej lub suchej, może to wpływać negatywnie na trwałość makijażu. 

Jak utrwalić makijaż? Niezawodny sposób

Jedną z najpopularniejszych metod utrwalania makijażu jest wklepywanie sypkiego pudru zwilżoną gąbeczką. Dzięki temu sposobowi uzyskujemy nie tylko przedłużoną trwałość, ale także bardzo naturalny wygląd. Stosując taką metodę nie można zapomnieć o zmoczeniu gąbki w wodzie i osuszeniu jej w chusteczce. 

Przeczytaj także:

Więcej o: