3 popularne kosmetyki, które szkodzą naszej cerze. Mogą być przyczyną szybszego starzenia

Są popularne wśród kobiet i znaleźć możemy je w niemal każdej drogerii. Jednak zdecydowanie nie powinny trafiać do naszych koszyków podczas zakupów. Oto trzy kosmetyki, które zamiast pomagać, szkodzą naszej cerze - mogą być przyczyną trądziku i szybszego powstawania zmarszczek.
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu

Peeling mechaniczny (grubo i drobnoziarnisty)

Nasza cera wymaga regularnego złuszczania, jednak peelingi grubo czy drobnoziarniste nie są najlepszym rozwiązaniem. Taki sposób złuszczania jest agresywny dla większości cer - zwłaszcza trądzikowych, suchych i wrażliwych. W peelingu mechanicznym, drobinki złuszczające "rysują" delikatną skórę twarzy, powodując mikrouszkodzenia. Ponadto, stosowanie takiego peelingu powoduje rozsiewanie bakterii po całej twarzy, co potęguje pojawianie się nowych zmian trądzikowych. 

Żel do mycia twarzy z SLS/SLES

SLS i SLES, czyli Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate to silne detergenty, które znaleźć możemy m.in. w szamponach czy żelach do mycia twarzy. Sprawiają one, że kosmetyk mocno się pieni i działa silnie oczyszczająco. Niestety, ale usuwając wszelkie zanieczyszczenia, żel do twarzy z SLS/SLES usuwa także naturalną warstwę lipidową naskórka, która pełni funkcję ochronną i utrzymuje optymalny poziom nawilżenia. Codzienne mycie twarzy produktem z SLS/SLES może prowadzić do przesuszenia, podrażnienia lub zaczerwienienia skóry. Ponadto, powodując odwodnienie cery, może przyspieszać powstawanie zmarszczek.

Tonik z alkoholem

Nie da się ukryć, że tonik jest jednym z tych kroków w codziennej pielęgnacji, którego zwyczajnie nie można pomijać. Przywraca on bowiem odpowiednie pH skórze i sprawia, że pielęgnacja lepiej się wchłania. Jednak wybierając tonik należy zwrócić uwagę na jego skład. Szerokim łukiem omijaj toniki, które wysoko w swoim składzie zawierają alkohol. Działa on wysuszająco na skórę, a co za tym idzie, przyspiesza procesy starzenia. 

Więcej o: