Masz krostki na pośladkach? Poznaj 4 proste sposoby, które rozwiążą wstydliwy problem

Krostki na pośladkach to dosyć powszechna bolączka. Na skórze w tych rejonach znajduje się wiele gruczołów łojowych. Gdy są zablokowane, tworzą się tego typu zmiany. Jak im zapobiec i jak z nimi walczyć? Mamy cztery wskazówki.

Jednym z najlepszych kosmetyków, który pomaga w walce z krostkami na pośladkach, jest biała glinka. W wielu drogeriach i sklepach ekologicznych kupisz ją już za kilka złotych. Biała glinka wykazuje delikatne, ale za to bardzo skuteczne działanie oczyszczające i przeciwzapalne. Zwykle radzi się, by aplikować ją na skórę dwa razy w tygodniu. Ten domowy zabieg nie tylko pozwoli ci zwalczyć powstałe już zmiany, ale także zadziała prewencyjnie. 

Stosuj maść cynkową na wypryski

Kolejny tani kosmetyk, który może pomóc w walce z tym wstydliwym problemem, to maść cynkowa. Produkt ten dostaniesz w większości aptek. Jego koszt zwykle nie przekracza kilkunastu złotych. Cynk wykazuje nie tylko właściwości przeciwzapalne, ale także dobrze osusza wypryski. Zwykle radzi się, by taką maść aplikować na tego typu zmiany na oczyszczoną i osuszoną skórę. 

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery:

Pamiętaj o odpowiednim ubiorze

Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu krostek na pośladkach, unikaj tarcia. Zamiast obcisłych jeansów wybiera sukienki z bawełny czy luźne spodnie. Takie stroje mają mniejszy kontakt ze skórą, dzięki czemu zapobiegają odparzeniom i rozwojowi bakterii. Kolejny ważny element to wybór dobrej bielizny. Unikaj sztucznych materiałów, przez które skóra się poci. Znacznie lepsza będzie oddychająca bielizna z bawełny. 

Regularnie wykonuj peelingi

Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu wyprysków, regularnie ścieraj martwy naskórek. Radzimy, by robić to jeden lub dwa razy w tygodniu. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne.

Przeczytaj także:

Więcej o: