Ta maść to hit pielęgnacyjny. Pomoże m.in. w przypadku przebarwień. W aptece kupisz ją za kilka złotych

Maść z witaminą A to wielofunkcyjny produkt. Jak ją stosować? W przypadku jakich problemów skórnych jest szczególnie pomocna? Podpowiadamy.

Maść z witaminą A wykazuje działanie pielęgnacyjne i lecznicze. Poza tym jest łatwo dostępna. W większości aptek kupisz ją za kilka złotych. Warto zaznaczyć, że taka maść nie podrażnia i nie uczula, dlatego może być stosowana przez osoby z wrażliwą skórą. Oto cztery zastosowania tego uniwersalnego kosmetyku, z których warto skorzystać w trakcie pielęgnacji

Balsam na spierzchnięte usta

Maść z witaminą A jest polecana osobom, które borykają się z problemem wysuszonych ust. Tego typu produkt nie tylko nawilża i natłuszcza, ale także stanowi ochronę dla delikatnej skóry. 

Jak należy pielęgnować usta? Oprócz nawilżania i natłuszczania nie zapominaj o regularnych peelingach. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Jak zrobić domowy peeling do ust?

Lek po ukąszeniach komarów

Zaczerwienienie skóry, bąbel, swędzenie. To częste reakcje skóry na ukąszenia komarów. Mimo że te objawy nie są groźne dla naszego zdrowia, powodują dyskomfort. Jednym z najlepszych lekarstw w takich przypadkach jest właśnie maść z witaminą A. 

Zmniejszenie widoczności przebarwień

Retinol, który jest zawarty w maści, pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień. Poza tym wykazuje on działanie złuszczające. Dzięki temu pozbędziesz się przebarwień w dosyć krótkim czasie. 

Pielęgnacja dłoni i stóp

Maść z witaminą A świetnie sprawdzi się także w pielęgnacji dłoni. Stosuj ją na noc jako treściwy krem. Pomoże także w przypadku złego wyglądu stóp. Nakładana regularnie gruba warstwa produktu na noc może m.in. zregenerować i zmiękczyć naskórek. 

Przeczytaj także:

Więcej o: