Baby brow to najmodniejsza stylizacja brwi. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebujesz mydła i szczoteczki

Zapomnijcie o cienkich i idealnie wyregulowanych brwiach. W tym sezonie królują baby brow, które sprawiają wrażenie lekko nastroszonych. Dowiedz się, jak osiągnąć taki efekt.

Trend ten pokochały gwiazdy. Od jakiegoś czasu lansują go m.in. Bella Hadid, Hailey Bieber i Rosie Huntington-Whiteley. W tym przypadku stawiamy na naturalność. Warto jednak zaznaczyć na wstępie, że trend ten najlepiej prezentuje się u posiadaczek grubych i gęstych brwi. Jak osiągnąć taki efekt? Okazuje się, że to banalnie proste! 

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Baby brow krok po kroku

Do osiągnięcia takiego efektu będziesz potrzebowała odrobiny mydła (najlepiej sprawdzi się przezroczyste mydło glicerynowe), szczoteczki do brwi i pęsety. Oto krótki instruktaż krok po kroku:

  1. Najpierw za pomocą pęsety usuń włoski, które zaburzają regularny kształt brwi. Pamiętaj jednak, że nie mogą być one zbyt cienkie. 
  2. Zwilż mydło i poczekaj, aż się nieco rozpuści.
  3. Nabierz niewielką ilość mydła na szczoteczkę i rozczesz brwi.
  4. Zaczesuj je do góry (brwi mają sprawiać wrażenie lekko nastroszonych). 

Jeśli jednak nie chcesz używać mydła, możesz zastąpić je dowolnym żelem do brwi. Efekt stylizacji będzie prezentował się bardzo podobnie. 

 

Baby brow - dla kogo? 

Tak jak zostało to zaznaczone na wstępie, brwi w stylu baby brow najlepiej prezentują się u posiadaczek grubych i gęstych brwi. Co, jeśli twoje takie nie są? Jeśli chcesz, by brwi były bardziej wyraziste i gęste, zastosuj domową terapię olejkiem rycynowym. Produkt ten dostaniesz w większości aptek za kilka złotych. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu: Jak zapuścić brwi? Pomoże ci w tym jeden tani produkt >>

Przeczytaj także:

Więcej o: