Maseczka aspirynowa to najlepszy domowy sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości

Szukasz skutecznego sposobu na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości? Poznaj prosty przepisy na domową maseczkę na twarz, do której przygotowania będziesz potrzebowała trzech tabletek aspiryny rozpuszczalnej.

Maseczka aspirynowa to doskonały domowy sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości. Swoje działanie zawdzięcza właściwościom antybakteryjnym i złuszczającym. Jak ją przygotować? Okazuje się, że jest to bardzo proste! Cały zabieg zajmie ci maksymalnie pół godziny.

Domowa maseczka na twarz oczyszczająca - przepis

Do przygotowania maseczki będziesz potrzebowała trzech tabletek aspiryny rozpuszczalnej oraz niewielkiej ilości wody mineralnej. Przyda się także moździerz (jeśli go nie posiadasz wystarczy miseczka z łyżeczką). Oto krótka instrukcja krok po kroku.

  1. Dokładnie rozgnieć tabletki jeszcze w opakowaniach;
  2. następnie wsyp zawartość opakowań do miseczki;
  3. ponownie dokładnie rozdrobnij łyżeczką lub moździerzem tabletki;
  4. do pokruszonej masy dodaj niewielką ilość wody (pamiętaj, że nie może być jej zbyt dużo. maseczka nie powinna mieć płynnej konsystencji);
  5. nałóż mieszankę na twarz i pozostaw na 15-20 minut;
  6. dokładnie zmyj mieszankę letnią wodą.
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu:

Domowa maseczka na twarz oczyszczająca - dla kogo?

Dzięki maseczce aspirynowej twarz staje się świeża, gładka i rozświetlona. Dlatego wiele osób wprowadza ten zabieg do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Pamiętaj o systematyczności. Radzimy, by nakładać ją na twarz raz w tygodniu. 

Warto wspomnieć, że maseczka aspirynowa polecana jest zwłaszcza dla osobom, których cera ma tendencje do przetłuszczania. Nie jest z kolei rekomendowana dla skór przesuszonych i naczyniowych. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: