Makijaż w brązach - propozycja idealna nie tylko na wesele

Makijaż w brązach to propozycja, która świetnie sprawdzi się podczas różnych okazji. To uniwersalne kolory, z którymi poradzi sobie nawet początkująca w makijażu kobieta. Jak wykonać makijaż w brązach, by wyglądać oszałamiająco? Podpowiadamy!

Makijaż w odcieniach brązu oraz beżu to uniwersalna propozycja, która - w zależności od doboru intensywności odcieni - świetnie sprawdzi zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Jak wykonać makijaż w brązach? Oto instrukcja krok po kroku.

Zobacz wideo Trzy sposoby na trwały błysk na powiece

Makijaż w brązach - wykonanie krok po kroku

 1. Makijaż rozpocznij od zaaplikowania podkładu za pomocą gąbeczki na całą twarz, pamiętając, by przeciągnąć go nieco na szyję, aby uniknąć nieestetycznego odcięcia.
 2. Następnie pod oczy, na czubek brody i na środek czoła między brwiami nałóż korektor, który powinien być o ton jaśniejszy od podkładu. Delikatnie wklep korektor za pomocą gąbeczki. 
 3. Pod kości policzkowe, na żuchwę oraz na czoło przy linii włosów nałóż bronzer w kremie i dokładnie rozprowadzamy, by nie zrobiły się plamy.
 4. Całą twarz utrwal pudrem transparentnym przy pomocy puchatego pędzla.
 5. Następnie bronzerem w kamieniu podkreśl te miejsca, na które wcześniej nałożyłaś bronzer w kremie.
 6. Wodoodporną kredką podkreśl brwi i uzupełnij ewentualne braki włosków, a następnie utrwal żelem dyscyplinującym lub mydełkiem.
 7. Na całą powiekę nałóż jasny, beżowy cień.
 8. Podkreśl załamanie powieki bardzo jasnym brązem i rozblenduj granice puchatym pędzelkiem.
 9. Za pomocą mniejszego i bardziej precyzyjnego pędzelka nanieś cień w kolorze ciemnego brązu w zewnętrzny kącik i przesuń nad linią rzęs do 1/3 powieki. Rozetrzyj dokładnie granice.
 10. Tym samym cieniem podkreśl dolną powiekę, malując linię od 1/3 oka do zewnętrznego kącika i rozblenduj puchatym pędzelkiem.
 11. Na środek górnej i dolnej powieki nałóż błyszczący cień lub pigment w kolorze złota lub jasnego brązo-beżu.
 12. W wewnętrzny kącik nałóż bardzo jasny, rozświetlający cień.
 13. Szczyty kości policzkowych, łuk kupidyna i grzbiet nosa podkreśl rozświetlaczem.
 14. Na koniec, nałóż na usta pomadkę w odcieniu nude.
Więcej o: