Maseczka z ogórka na twarz. Najprostszy domowy sposób na przebarwienia

Ogórki doskonale sprawdzają się nie tylko w kuchni. Są także świetnym składnikiem domowych kosmetyków. Jak możesz je wykorzystać? Poznaj prosty przepis na maseczkę z ogórka na twarz.

Ogórki są nie tylko tanie i łatwo dostępne, ale także wykazują także wiele cennych właściwości. Warzywa te są źródłem m.in. witamin A i C oraz luteiny. Z tego powodu często wykorzystywane są przez przemysł kosmetyczny. Jednak z ich cennych właściwości możesz skorzystać także przygotowują domowe maseczki. 

Maseczka z ogórka na twarz

Ogórki od lat są wykorzystywane w domowej kosmetyce. Znane są przede wszystkim jako remedium na opuchnięte oczy. Okazuje się jednak, że to nie jedyny problem urodowy, w którego przypadku okazują się pomocne. Z warzyw tych przygotujesz także świetną domową maseczkę na przebarwienia. 

Zobacz wideo Domowy tonik z lipy - jak go zrobić i jak aplikować?

Maseczka z ogórka na twarz na przebarwienia krok po kroku

Jak zrobić taką maseczkę na przebarwienia? Okazuje się, że receptura jest banalnie prosta. Do przygotowania domowego kosmetyku będziesz potrzebowała oleju rycynowego i ogórka. Oto krótka instrukcja krok po kroku.

  • Połowę umytego ogórka zetrzyj na tarce;
  • dodaj do niego kilka kropel oleju rycynowego;
  • składniki dokładnie wymieszaj;
  • mieszankę nałóż na oczyszczoną twarz na około 15 minut;
  • po kwadransie zmyj maseczkę ciepłą wodą.

Podobnie jak w przypadku innych domowych maseczek nie należy spodziewać się spektakularnych rezultatów już po pierwszym zabiegu. Zwykle efekty pojawiają się po 3-4 tygodniach stosowania takiego naturalnego kosmetyku. Radzimy, by maseczkę z ogórka nakładać na twarz dwa razy w tygodniu. 

Przeczytaj także:

Więcej o: