Jak ukryć cienie pod oczami? Najlepsze domowe sposoby

Jak ukryć cienie pod oczami? Tak kwestia zastanawia wiele kobiet. Oto trzy domowe sposoby, które powinny okazać się kuteczne.

Cienie pod oczami to bardzo powszechny problem urodowy. Sprawia, że wyglądamy na zmęczone lub chore. W jaki sposób możesz je ukryć? Oprócz odpowiednich technik makijażu z pomocą przychodzą także domowe sposoby i kosmetyki. 

Zobacz wideo Poznaj domowe sposoby na opuchnięte oczy:

Jak ukryć cienie pod oczami? Poranne sposoby

Jeśli w twoim przypadku przyczyną problemu jest zastój limfy pod skórą, skorzystaj ze sposobów, które usprawniają krążenie i likwidują obrzęki. Pomoże ci w tym świeży ogórek, który ma działanie rozjaśniające.

Połóż pod oczy na kilka minut plasterki świeżego ogórka. Jeśli jednak nie masz tego warzywa w swojej kuchni, w taki sam sposób użyj schłodzonej w lodówce metalowej łyżeczki. Tego typu zabiegi dobrze wykonywać jest rano jeszcze przed nałożeniem pielęgnacji

Zacznij wykonywać maseczkę z fusów kawy

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie cieni pod oczami są maseczki z fusów kawy, które możesz przygotować samodzielnie w domu. Najprostsza receptura zakłada, że będą ci do tego potrzebne: jedna łyżeczka miodu, jedno białko oraz jedna łyżeczka fusów po kawie. Składniki należy ze sobą wymieszać, a następnie nałożyć pod oczy na 10 minut. Radzimy, by taką maseczkę wykonywać dwa razy w tygodniu. Inne przepisy na maseczki z fusów kawy znajdziesz w naszym artykule:

Zainwestuj w dobre kosmetyki

Ważnym elementem jest także codzienna pielęgnacja. W sklepach kosmetycznych znajdziesz wiele kosmetyków, które są dedykowane dla skóry wokół oczu. To m.in. płatki pod oczy, sera oraz kremy. O ile ten pierwszy produkt, najlepiej jest stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu, dwa kolejne warto aplikować codziennie (przed nałożeniem makijażu i po jego zmyciu). 

Na jakie składniki kosmetyków warto zwrócić uwagę? To m.in. kofeina oraz ekstrakt z pietruszki, które usuwają nadmiar płynów pod skórą, a także witamina C, która ma działanie rozjaśniające. 

Przeczytaj także:

 

Więcej o: