Latem twoje usta są spierzchnięte? Poznaj łatwy plan pielęgnacji

Promienie słoneczne bardzo podrażniają skórę ust. Jak należy więc dbać o nie latem? Mamy dla was kilka wskazówek.

Gdy usta są spierzchnięte oznacza to, że mamy do czynienia z mikroporanieniami (mikropęknięciami). Sprzyja temu nie tylko ekspozycja na mróz i wiatr, ale także na słońce. Z tego powodu u wielu osób problem daje znać o sobie zarówno zimą, jak i latem.

Jakie są inne przyczyny tego problemu? To m.in. odwodnienie organizmu, niedobory witamin z grupy B, używanie nieodpowiednich kosmetyków do ust.

Spierzchnięte usta: maść z witaminą A

Skóra warg jest bardzo delikatna i cienka. Jak należy o nią dbać? Mamy dla was kilka porad, które sprawdzą się m.in. w przypadku spierzchniętych ust.

Jednym z najlepszych preparatów, które pomogą ci w przypadku tego problemu, jest maść z witaminą A. Co ciekawe, dostaniesz ją w większości aptek, a jej koszt nie przekracza zwykle pięciu złotych. Radzimy, by wcierać ją w usta tuż przed pójściem spać.

Z kolei wciągu dnia możesz nakładać na usta cienkie warstwy żelu aloesowego. Produkt ten zawiera substancje silnie nawilżające, dlatego będzie doskonałym uzupełnieniem takiej kuracji.

Spierzchnięte usta: pamiętaj o peelingach

Bardzo ważnym elementem są także regularne peelingi ust. Ten prosty domowy zabieg nie tylko je wygładza, lecz także doskonale poprawia ukrwienie. Obecnie w drogeriach znajdziesz wiele gotowych produktów. Możesz przygotowywać je także samodzielnie w domu.

Zobacz wideo Jak zrobić domowy peeling do ust?

Radzimy, by takie domowe peelingi wykonywać co drugi dzień. Zawsze po zabiegu

 

Przeczytaj także:

Więcej o: