Twój makijaż podkreśla zmarszczki? Być może popełniasz te błędy

Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Niestety wiele kobiet popełnia błędy, które dodają im lat. Czego więc należy unikać? Oto kilka wskazówek.

Kobiety z cerą dojrzałą powinny umiejętnie dobierać kosmetyki do makijażu. Bardzo ważne są składy oraz ich konsystencje.

Ciężkie podkłady i korektory

Zbyt ciężki podkład i korektor zamiast ukryć zmarszczki podkreśli je. Silnie kryjące formuły mogą uwypuklać wyżłobienia na skórze. W przypadku cery dojrzałej znacznie lepiej sprawdzą się więc lekkie konsystencje, które nie będą zbytnio się odznaczać. To na przykład cieszące się coraz większą popularnością w ostatnich latach kremy BB, których delikatna formuła pozwala na stworzenie naturalnego makijażu, który nie podkreśla zmarszczek.

To samo dotyczy korektorów. Zrezygnuj z najbardziej kryjących kosmetyków. Znacznie lepiej sprawdzą się te o lżejszej konsystencji (na przykład korektory rozświetlające), które nie będą podkreślać zmarszczek w okolicy oczu.

Jeśli masz cienie pod oczami, ten artykuł może cię zainteresować:

Nieumiejętny makijaż oka

Jak ukryć opadającą powiekę za pomocą makijażu? To kwestia, która zastanawia wiele kobiet w wieku dojrzałym. Mamy kilka cennych wskazówek. Obejrzyj nasz film:

Zobacz wideo Jak wykonać makijaż, który ukryje opadającą powiekę?

Zbyt duże ilości produktów

W przypadku makijażu cery dojrzałej mniej znaczy więcej. Zbyt duże ilości różnych produktów będą podkreślać zmarszczki. Poza tym może to spowodować, że makijaż będzie nietrwały. Dlatego w trakcie makijażu pamiętaj o tym, by nigdy nie przesadzać z ilością aplikowanych na twarz kosmetyków.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: