Kurkuma na twarz. Taka domowa maseczka może pomóc m.in. w przypadku przebarwień

Do przygotowania takiej maseczki na przebarwienia będą ci potrzebne kurkuma, miód i jogurt naturalny. Jak ją zrobić? Poznaj banalnie prosty przepis.

Maseczka z kurkumy na twarz to naturalny kosmetyk, który w Indiach stosowany jest od wieków. Zdaniem tamtejszych kobiet kurkuma nie tylko wyrównuje koloryt cery, ale także nadaje twarzy zdrowy blask i niweluje zaczerwienienia. Nie dziwi więc fakt, że ten domowy kosmetyk cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Zobacz wideo Walkę z przebarwieniami wesprze także domowy tonik z lipy. Jak go zrobić?

Maseczka z kurkumy na twarz - przepis

Jak przygotować maseczkę z kurkumy na twarz? To banalnie proste. Będą ci potrzebne do tego tylko trzy produkty: kurkuma (jedna łyżeczka), miód (jedna łyżeczka), jogurt naturalny (jedna łyżeczka). Oto prosty przepis krok po kroku.

  • Składniki wymieszaj w naczyniu do uzyskania dosyć gęstej konsystencji.
  • Gdy maseczka będzie już gotowa, rozprowadź ją na całej twarzy.
  • Po dwudziestu minutach zmyj ją dokładnie zimną wodą. 

Kurkuma na przebarwienia

Przebarwienia to dosyć powszechny problem urodowy. Niestety profesjonalne kosmetyki bardzo często okazują się nieskuteczne. Warto więc w takich przypadkach skorzystać z domowych metod, takich jak na przykład prosta maseczka z kurkumy, która nie tylko wyrówna koloryt cery, ale także doda jej zdrowego blasku. Radzimy, by zabieg wykonywać dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak zauważysz jakieś efekty niepożądane (np. wysypka czy pieczenie), zrezygnuj z takiej kuracji. 

Bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Podobnie jak w przypadku innych domowych kosmetyków nie należy więc oczekiwać wyraźnych efektów już po jednym zabiegu. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: