Maść cynkowa - kosmetyczny hit z apteki za kilka złotych. Rozprawi się z niedoskonałościami w jedną noc

Maść cynkową dostaniecie w większości aptek za kilka złotych. Jak działa ten produkt? Kiedy może okazać się pomocny? Podpowiadamy.

Maść cynkowa to tani środek, który znajduje wiele zastosowań. Ma działanie gojące i łagodzące. Może pomóc m.in. w przypadku otarć, ran i trądziku. Preparat ten działa bardzo szybko i skutecznie.

Warto wspomnieć, że prozdrowotne działanie cynku odkryto i doceniono w Starożytnym Egipcie. Wówczas był to najlepszy środek stosowany na różne problemy skórne. Obecnie ten kosmetyczny hit dostaniecie w większości aptek. Jego cena nie przekracza zwykle pięciu złotych. 

Maść cynkowa na zmiany trądzikowe

Maść cynkowa to doskonały preparat na zmiany trądzikowe. Możemy spotkać się z opinią, że jej działanie jest błyskawicznie. Gdy nałożymy ją na noc, rano po zmianie trądzikowej może nie być już śladu. Czasami jednak musimy stosować ją przez kilka dni, by zauważyć efekty. 

Do maści cynkowej bardzo często dodawany jest kwas salicylowy, dzięki czemu spotęgowane jest jej działanie przeciwtrądzikowe. Kwas ten działa antybakteryjnie i ściągająco, a to przyspiesza gojenie zmian skórnych. 

Zobacz wideo Domowy tonik z lipy - jak go zrobić?

Jak stosować maść cynkową?

Niewielką ilość preparatu należy nanosić dwa razy dziennie na wypryski, otarcia lub rany. Warto jednak pamiętać, że produkt nałożony na zdrową skórę może przyczyniać się do wysuszenia i podrażnień. Poza tym maści cynkowej nie należy aplikować na:

  • rany otwarte
  • rany, z których sączy się płyn
  • silnie uszkodzoną skórę

Może cię także zainteresować:

Więcej o: