Makijaż dla opadających powiek. Jak wymodelować i optycznie powiększyć oko?

Jak wykonać makijaż dla opadających powiek? Dzięki zastosowaniu kilku zasad, optycznie podniesiesz "poduszeczkę", powiększysz oko i odświeżysz spojrzenie. Podpowiadamy, co robić, a czego absolutnie nie podczas makijażu opadającej powieki.

Opadająca powieka - przyczyny

Opadająca powieka wynika z naturalnej budowy oka, a także może wytworzyć się z wiekiem. To rodzaj budowy oka, w którym skóra znajdująca się na granicy powieki ruchomej i nieruchomej tworzy tzw. poduszeczkę i zakrywa ruchomą powiekę. Makijaż dla opadających powiek ma zatem za zadanie optycznie podnieść powiekę oraz powiększyć oko.

Makijaż dla opadających powiek

Część kobiet, które są posiadaczkami opadających powiek, rezygnuje z makijażu, myśląc, że to nie dla nich. Jednak nic bardziej mylnego! Odpowiednio wykonany makijaż potrafi świetnie wymodelować oko. Wystarczy jedynie znać i stosować kilka zasad. Kobiety z opadającymi powiekami powinny zrezygnować jedynie z czarnych kresek z wyciągniętym zewnętrznym kącikiem (tzw. jaskółką), które przy opadających powiekach mogą być mało widoczne i wyglądać nieestetycznie. 

Makijaż dla opadających powiek - zasady, o których warto pamiętać

  1. Przed nałożeniem cieni stosuj bazę, która utrwali makijaż i zapobiegnie odbijaniu się cieni na opadającej skórze.
  2. Załamanie powieki zaznaczaj zawsze na tzw. poduszeczce i delikatnie ponad nią, dzięki czemu optycznie uniesiesz powieki.
  3. Pamiętaj o odpowiednim podkreśleniu brwi - są one ramą dla oka.
  4. Do wykonania makijażu używaj głównie matowych cieni, a te błyszczące i foliowe nakładaj jedynie na centralną część powieki ruchomej lub dolną powiekę.
  5. Pod łuk brwiowy zawsze nakładaj jasny cień lub rozświetlacz, który lekko podniesie powiekę.
  6. Pamiętaj o podkreśleniu rzęs. Im są one dłuższe, tym bardziej odwracają uwagę od opadających powiek.
Więcej o: