Nie stosujesz ochrony przeciwsłonecznej? Zobacz zdjęcie, które zmieni twoje nastawienie do tej kwestii

Mimo że o tym problemie mówi się coraz częściej, wiele osób nadal zapomina o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Warto więc przypomnieć historię pewnego mężczyzny, który przez blisko 30 lat pracował jako kierowca TIR-a.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ekspozycja na działanie promieni słonecznych przyspiesza starzenie skóry i przyczynia się do powstawania przebarwień. Często jednak zapominamy o odpowiedniej ochronie. Dowiedz się, dlaczego warto to zmienić.

Zaskakujące zdjęcie

Jakiś czas temu światowe media obiegło zdjęcie mężczyzny z USA, który w swojej pracy długie godziny spędzał na siedzeniu kierowcy TIR-a. W czasie jazdy lewa część jego twarzy (ta od strony okna w kabinie) była wystawiona na działanie promieniowania ultrafioletowego, które przenika przez szkło i wnika w górne warstwy skóry właściwej. 

Po 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisłaPo 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisła screen: The New England Journal of Medicine

Jak widzimy na zdjęciu, po 28 latach pracy w takich warunkach skóra mężczyzny po tej stronie jest wyraźnie bardziej pomarszczona i obwisła. Jest to więc doskonały przykład na to, czym grozi brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Warto wspomnieć, że zdjęcie mężczyzny pochodzi z artykułu, który pojawił się w "The New England Journal of Medice". Autorami tekstu byli badacze z Uniwersytetu Northwestern w Chicago.

Kremy z filtrem w codziennej pielęgnacji

Obecnie coraz więcej marek kosmetycznych wypuszcza kremy z filtrami ochronnymi. Co ciekawe, wiele osób stosuje je nie tylko przed opalaniem. Zwyczaj codziennego nakładania filtrów ochronnych wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Często podkreśla się, że to właśnie dzięki temu kosmetykowi Koreanki zawdzięczają bardzo młody wygląd

Krem z filtrem nakładamy kilka minut po nałożeniu kremu i przed aplikacją podkładu. Jaki kosmetyk wybrać? Dowiesz się z naszego filmu.

Zobacz wideo Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

Przeczytaj także:

Więcej o: