Depilacja bikini: jaką metodę wybrać, aby efekty były trwałe, a zabieg bezbolesny?

Depilacja bikini to rytuał, który musimy odbyć nim wybierzemy się na wakacyjne plażowanie. Jaką metodę wybrać by efekty były trwałe, a sam zabieg bezbolesny?

Depilacja bikini: dlaczego to takie ważne?

Depilacja bikini jest obowiązkowym punktem przygotowań do letnich wakacji. Funkcjonujące kanony estetyczne nie tolerują zbędnego owłosienia podczas plażowania. Ukryciu go nie sprzyjają także modne, głęboko wycięte stroje kąpielowe. Dlatego panie wybierające się na wakacje, już wcześniej decydują się na wykonanie zabiegu depilacji bikini. Jako, że w lecie nie mamy zbyt wiele czasu, a już szczególnie na wczasach nie chcemy go marnować na zabiegi kosmetyczne, depilacja tradycyjną maszynką wydaje się złym pomysłem. Konieczne byłoby bowiem powtarzanie jej co dzień lub dwa, gdyż zwykła maszynka nie usuwa cebulki włosa, który w bardzo szybkim tempie odrasta. Dlatego też większość kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu depilacji, gwarantującego długotrwałe efekty. Jaki rodzaj depilacji pozwoli cieszyć się przez długi czas gładką, jedwabistą skórą?

Zobacz też: Depilacja bikini. Sposoby usuwania owłosienia z okolic intymnych

Depilacja brazylijska: jak wygląda? Jak się do niej przygotować?

Depilacja brazylijska jest to metoda depilacji, którą można wykonać w gabinetach kosmetycznych. polega ona na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych: łona, warg sromowych, pośladków i okolic odbytu. W niektórych przypadkach zostawia się wąski pasek owłosienia tuż nad łechtaczką. Zabiegu dokonuje się z wykorzystaniem wosku do depilacji. Nie ukrywajmy: jest to dość bolesny zabieg. Większość wspomnianych miejsc jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Mimo to wiele kobiet decyduje się na poddanie takiemu procesowi. Nieco bardziej przyjazna dla skóry jest depilacja brazylijska wykonywana pastą cukrową, która przywiera jedynie do włosów, dzięki czemu nie drażni tak silnie depilowanych okolic i nie pozostawia silnego zaczerwienienia. Niemniej jednak jest dwukrotnie droższa niż ta wykonywana woskiem. 

W ramach przygotowania do zabiegu należy zaprzestać golenia okolic intymnych, aby włoski osiągnęły minimum pół centymetra długości. Nie należy również natłuszczać okolic intymnych balsamami i innymi preparatami do pielęgnacji, gdyż zmniejszy to efektywność zabiegu. 

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Depilacja laserowa: skuteczna i bezbolesna

Depilacja laserowa to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie, które da trwałe efekty i jest bezbolesne. Haczyk jest jeden - zabieg ten najlepiej sprawdza się w przypadku pań o ciemnym owłosieniu. Panie o jasnej cerze i włoskach mogą nie być w pełni usatysfakcjonowane z jego efektów. Jeszcze kilka lat temu, aby wykonać depilację laserową konieczne było odbycie kilku wizyt w fachowym gabinecie kosmetycznym. Obecnie można tego dokonać w zaciszu własnego domu. Wielu producentów oferuje urządzenia do depilacji laserowej do użytku domowego (depilatory IPL). Spośród nich na pierwsze miejsce wysuwają się takie urządzenia, jak Philips Lumea, Braun Silk Expert czy Remington IPL, które docenione zostały przez wiele klientek.

Zabieg depilacji laserowej najlepiej rozpocząć jeszcze zimą - konieczne jest bowiem przeprowadzenie kilku sesji depilacji. Samo wykonanie nie wymaga wielkich umiejętności: wystarczy przesuwać urządzenie po ciele i jednocześnie emitować wiązki światła laserowego które niszczy cebulki włosa, powodując że efekty depilacji są długotrwałe. Ważne, aby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne - zabiegi najlepiej zakończyć na kilka tygodni przed wakacjami. Największym mankamentem tej metody jest cena. Zarówno zabiegi w profesjonalnym salonie, jak i zakup dobrej klasy urządzenia do użytku domowego wiąże się z kosztem ponad tysiąca złotych. 

Depilacja bikini woskiem: bolesna, ale trwała i tania

Depilacji bikini wokiem można dokonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni produkt i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Warto zdecydować się na tzw. wosk twardy, który zastyga całkowicie na skórze, co sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Depilację woskiem należy przeprowadzać na skórze czystej, pozbawionej wyprysków i ranek. Najlepiej unikać depilacji w trakcie miesiączki, gdyż wtedy zazwyczaj większość kobiet silniej odczuwa dolegliwości bólowe. Po wykonaniu depilacji lepiej nie eksponować natychmiast ciała na słońcu, bo może to wzmóc podrażnienie skóry. Warto też zaaplikować na nią krem antybakteryjny i nawilżający. 

Zobacz też: Wrastające włoski? Oto cztery wskazówki, dzięki którym zapomnisz o tym problemie

Więcej o: