Makijaż do czerwonych ust dla dojrzałych kobiet. Jak się malować, by nie dodać sobie lat?

Makijaż do czerwonych ust może być dla kobiet nie lada wyzwaniem. Choć czerwień jest kolorem, który kobiety uwielbiają, to jest również jednym z trudniejszych odcieni w noszeniu na ustach. Jak wykonać makijaż do czerwonych ust, by nie dodać sobie lat?

Czerwone usta są niezwykle kobiece, eleganckie i dodają wyrazistości. Nic więc dziwnego, że kobiety w różnym wieku uwielbiają czerwone pomadki. Kolor ten jednak nie należy do tych łatwych w noszeniu, gdyż wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania ust, lecz także reszty makijażu. Sprawdź, jak się malować do czerwonej pomadki, by wyglądać dobrze niezależnie od wieku.

Zobacz wideo Jak wybrać i nałożyć rozświetlacz?

Makijaż do czerwonych ust - cera

Chcąc nosić na ustach czerwoną pomadkę, należy zadbać nie tylko o kondycję warg, lecz także o cerę, którą uzyskać można za pomocą odpowiedniej pielęgnacji oraz dobrego, kryjącego podkładu o właściwościach nawilżających, by nie podkreślał zmarszczek. Warto również pamiętać o rozświetleniu okolicy oczu i ust korektorem. Niezwykle istotne jest dokładne utrwalenie podkładu pudrem, który utrzyma wszystko w ryzach przez cały dzień. Na koniec można zaaplikować rozświetlacz na szczyty kości policzkowych oraz łuk kupidyna.

Makijaż do czerwonych ust - oczy

Makijaż oczu przy czerwonych ustach powinien być minimalistyczny, gdyż przy tak intensywnym kolorze ust łatwo o przesadę. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się delikatnie cienie w odcieniach beżu i jasnego brązu oraz rzęsy wytuszowane czarną maskarą.

Makijaż do czerwonych ust - przygotowanie warg

Przed nałożeniem czerwonej pomadki na usta, bezwzględnie należy pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu. Pierwszym krokiem jest peeling ust, który pomoże usunąć suche skórki, a drugim aplikacja intensywnie nawilżającego balsamu. Kiedy usta odpowiednio się nawilżą, należy pozostałość produktu zetrzeć chusteczką i przejść do ich malowania. W przypadku tak intensywnych odcieni jak czerwień, konieczne jest użycie konturówki, która zapobiega rozlewaniu się produktu poza granicę warg. Jeśli sięgasz po czerwoną pomadkę, wybierz tę matową, która zastyga na ustach - zminimalizujesz dzięki temu ryzyko jej rozmazania.

Więcej o: