Chcesz samodzielnie przyciemnić brwi? Poznaj najprostszą domową metodę

Marzysz o pięknych i wyrazistych brwiach? Taki efekt możesz osiągnąć między innymi dzięki odpowiedniej koloryzacji. Poznaj prosty zabieg, który wykonasz samodzielnie w domu.

Jak naturalnie przyciemnić brwi, by były piękne i wyraziste? Z pomocą przychodzi henna, czyli barwnik pozyskiwany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Co ciekawe, doceniano ją już wiele wieków temu na Dalekim i Bliskim Wschodzie. Współcześnie wykorzystuje się ją przede wszystkim do pielęgnacji włosów i zdobienia ciała.

Największą popularnością henna cieszy się jednak w zabiegach koloryzacji brwi. Tego typu usługi oferuje wiele salonów kosmetycznych. Zabieg możesz wykonać także w domu. To prostsze niż pozornie mogłoby się wydawać.

Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

Co będzie ci potrzebne do wykonania tego zabiegu? Oprócz henny do brwi (w żelu lub sypkiej) są to:

  • wazelina;
  • mały pojemnik do rozdrabniania henny;
  • woda utleniona;
  • płatki kosmetyczne;
  • cienki pędzelek;
  • miseczka z ciepłą wodą;
  • patyczki kosmetyczne.

Henna na brwi - zabieg krok po kroku

Hennę wyciśnij lub wsyp do niewielkiego pojemnika. Następnie wymieszaj ją z niewielką ilością wody utlenionej. Konsystencja mieszanki ma być gładka i jednolita (pamiętaj o tym, że nie może być ona zbyt rzadka). Po przygotowaniu barwnika dokładnie oczyść twarz. Radzimy także, by odtłuścić brwi (na przykład za pomocą wacika nasączonego tonikiem). Dzięki temu prostemu zabiegowi efekt będzie jeszcze lepszy.

Co dalej? Wysmaruj powierzchnię wokół brwi wazeliną. Pamiętaj o tym, by nie nałożyć jej na włoski. Za pomocą cienkiego pędzelka zaaplikuje wcześniej przygotowany barwnik. Radzimy, by robić to delikatnie i powoli. Pozostaw hennę na brwiach na kilka minut. Na sam koniec namocz płatek kosmetyczny w ciepłej wodzie i ją zetrzyj. 

Uwaga! Im dłużej trzymasz produkt na brwiach, tym ich kolor będzie intensywniejszy. Zazwyczaj radzi się, by aplikować hennę raz na trzy tygodnie. Pamiętaj także, aby przed pierwszym zabiegiem, zrobić próbę. Wiele osób zastanawia się, jak zapuścić brwi. Z naszego artykułu poznasz skuteczny domowy sposób:

Więcej o: