Peeling enzymatyczny, mechaniczny, czy kwasowy? Nie każdy będzie dobry dla twojej cery

Peelingi twarzy warto wykonywać regularnie. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków bardzo istotny jest wybór odpowiedniego produktu. Jaki peeling sprawdzi się najlepiej?

Złuszczanie naskórka to bardzo istotny element pielęgnacji. W jego trakcie oczyszczamy twarz z obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Dzięki temu stymulowana jest jego odnowa. Obecnie peelingi do twarzy możemy podzielić na trzy główne kategorie. Są to peelingi:

  • enzymatyczne
  • mechaniczne 
  • kwasowe

O czym należy pamiętać w trakcie zakupów? Poznajcie nasz krótki poradnik lub obejrzyjcie film z kilkoma ważnym wskazówkami.

Zobacz wideo Jaki peeling jest odpowiedni dla ciebie?

1. Peeling enzymatyczny

Najdelikatniejszym peelingiem jest peeling enzymatyczny. Tego typu produkt sprawdzi się przy cerze wrażliwej czy trądzikowej. Peeling enzymatyczny zawiera kompleks enzymów (aktywnych składników), które złuszczają skórę przez rozpuszczanie zawartej w niej keratyny. Dzięki temu taki kosmetyk nie podrażnia i nie narusza żywych komórek. W tym przypadku zazwyczaj należy nałożyć produkt na twarz i pozostawić go na kilka lub kilkanaście minut, a następnie zmyć letnią wodą

2. Peeling mechaniczny

Z kolei peeling mechaniczny nie jest polecany osobom z trądzikiem i cerą naczynkową. To produkt ziarnisty, który jest znacznie bardziej inwazyjny niż peeling enzymatyczny. Zawiera złuszczające drobinki, dzięki czemu doskonale ściera zrogowaciały naskórek. W tym przypadku w czasie nakładania należy masować delikatnie twarz przez kilka minut (najlepiej okrężnymi ruchami).

3. Peeling kwasowy

Trzeci typ peelingu bazuje na kwasach. Regularnie stosowany usuwa przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. To zdecydowanie najsilniejszy typ peelingu, który dociera najgłębiej. Mimo że w ostatnich latach peelingi kwasowe cieszą się coraz większą popularnością, nie sprawdzą się jednak u każdego. W niektórych przypadkach mogą prowadzić do przebarwień czy zaogniać wypryski. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: