Najlepszy krem pod oczy na noc? Kupisz go w aptece za mniej niż 5 złotych

Zmniejsza widoczność przebarwień, regeneruje spierzchnięte usta, doskonale nawilża dłonie i stopy. To tylko niektóre z wielu zastosowań maści z witaminą A. Okazuje się, że ten wielofunkcyjny produkt sprawdzi się także jako nocny krem pod oczy.

Maść z witaminą A cieszy się ogromną popularnością. Produkt ten wykazuje działanie lecznicze i pielęgnacyjne. Poza tym jest bardzo łatwo dostępny. W wielu aptekach jego cena nie przekracza pięciu złotych. Co istotne, maść z witaminą A nie podrażnia i nie uczula. Z tego powodu mogą stosować ją osoby z wrażliwą skórą. 

Maść z witaminą A jako nocny krem pod oczy

Okazuje się, że maść z witaminą A doskonale sprawdza się jako nocny krem pod oczy.  Regularnie stosowana zapobiega m.in. powstawaniu zmarszczek i zmniejsza widoczność zasinień. Dlaczego nie należy stosować jej w ciągu dnia? Powód to ciężka konsystencja maści. Przez to nie wchłania się ona w skórę i pozostawia na niej tłustą warstwę. 

Zobacz wideo Poznaj domowe sposoby na opuchnięte oczy:

Jak należy stosować maść z witaminą A jako nocny krem pod oczy? Najpierw aplikuj płynne serum lub esencję pod oczy. Po niecałej minucie nałóż maść. Taka kolejność nakładania kosmetyków gwarantuje najlepszy efekty pielęgnacyjne.  

Inne zastosowania maści z witaminą A

Maść z witaminą A to produkt wielofunkcyjny i sprawdzi się nie tylko jako nocny krem pod oczy. Oto inne zastosowanie tego produktu:

  • balsam na spierzchnięte usta
  • lek po ukąszeniach komarów
  • pielęgnacja dłoni i stóp
  • środek na przebarwienia

Przeczytaj także:

Więcej o: