Tego nie rób przed snem, jeśli chcesz mieć ładną cerę. Trzy nawyki, które lepiej wyeliminować

Jakie wieczorne przyzwyczajenia źle wpływają na wygląd twojej cery? To nie tylko zapominanie o demakijażu i odpowiedniej pielęgnacji na noc. Dowiedz się, które nawyki warto wyeliminować.

Niektóre z tych niepozornych przyzwyczajeń wieczornych przyczyniają się m.in. do zaostrzenia trądziku i szybszego powstawania zmarszczek. Warto więc z nich zrezygnować. Co to takiego? Oto trzy przykłady. 

Wyciskanie zaskórników i pryszczy

Każde ściskanie, gniecenie lub tarcie skóry to dla niej spory stres. W ten sposób narażamy ją na ataki wolnych rodników, które odpowiadają m.in. za pojawianie się zmarszczek i szybsze wiotczenie. Oprócz tego wieczorne wyciskanie pryszczy i zaskórników może przyczyniać się do powstawania nieestetycznych przebarwień, a także sprzyja roznoszeniu bakterii, które wywołują trądzik. 

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób na piękną cerę:

Korzystanie w łóżku z telefonu

Kolejny niepozorny nawyk, który ma zły wpływ na wygląd i kondycję skóry, to korzystanie ze smartfona w łóżku. Powód? Światło z telefonów sięga do głębokich warstw skóry, gdzie produkowana jest elastyna i kolagen. Przez to ilość tego typu białek zmniejsza się, a to z kolei prowadzi do utraty elastyczności i jędrności. 

Gorące kąpiele

Bierzesz gorące prysznice lub kąpiele? To błąd! Tak wysoka temperatura oraz unosząca się para wodna rozszerzają naczynia krwionośne. Przez to z czasem stają się one widoczne w postaci niewielkich "pajączków", które trudno jest usunąć za pomocą kosmetyków. Poza tym gorące prysznice lub kąpiele mogą prowadzić do przesuszenia skóry. Znacznie bardziej więc polecamy wybór letniej wody.

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: