Trzy błędy w makijażu, które postarzają. Dowiedz się, czego lepiej unikać

Dobry makijaż może zdziałać cuda. Warto więc wyeliminować błędy, przez które dodajemy sobie lat. O czym więc należy pamiętać? Podpowiadamy.

Chcesz wyglądać promiennie i świeżo? Oprócz dobrze dobranej pielęgnacji twarzy, pomoże ci w tym także makijaż. Oto trzy błędy, które warto wyeliminować. 

1. Używanie matowych pudrów

Matowe pudry bardzo podkreślają zmarszczki. Lepiej więc zrezygnować z tego typu formuł, jeśli nie chcesz, by makijaż dodawał ci lat. Znacznie lepszym wyborem będą pudry rozświetlające, które nie dają suchego wykończenia na skórze. Inna opcja to na przykład coraz popularniejsze w ostatnim czasie mgiełki utrwalające makijaż. 

Zobacz wideo Jak wykonać makijaż mineralny?

2. Zbyt ciężkie podkłady

Kolejny powszechny błąd to korzystanie z ciężkich podkładów. Znacznie lepszym wyborem są lżejsze, rozświetlające formuły. Obawiasz się, że nie zamaskują one niedoskonałości? Nałóż w te miejsca kryjący korektor. 

3. Czarna kredka na linii wodnej oka

Jeszcze kilka lat temu taki element makijaży cieszył się ogromną popularnością. Zdaniem jego zwolenników, ten prosty krok nadaje naszemu spojrzeniu wyrazistości. Nie możemy jednak zapominać o tym, że czarna kredka na linii wodnej pomniejsza oko. Poza tym w przypadku wielu osób sprawia, że wyglądają one na smutne i przygnębione. 

Aby uniknąć takiego efektu, nie musisz rezygnować z kredki na linii wodnej. Radzimy, by wybierać kosmetyki w cielistym kolorze. Taka zmiana nie tylko optycznie powiększy oczy, ale także nada spojrzeniu świeżości. 

Pamiętaj, że podstawą dobrego makijażu jest pielęgnacja cery. Gdy jest dopasowana do potrzeb  skóry, staje się najlepszą bazą pod makijaż. Przedłuża jego trwałość, a także zapewnia promienny i zdrowy wygląd. 

Przeczytaj także:

Więcej o: